Wielka draka

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Feud
Ameryka, lata 30., Beeler, Bullard
Atiga_Bukka

'Wielka draka' to dwunasta powieść Thomasa Bergera. Powraca w niej do czasów i miejsc, które zna najlepiej- do małomiasteczkowej Ameryki lat trzydziestych. Jest to swego rodzaju kronika towarzyska, sprawozdanie z wielu rozmaitych spotkań, zabarwionych uczuciowo, rodziny Beelerów z Hornbeck i członków rodu Bullardów z Millville. Draka zaczyna się w chwili, gdy Dolf Beeler z nie zapalonym cygarem w ustach wybiera się po rozpuszczalnik do składu materiałów żelaznych Bullarda, gdzie obowiązuje zakaz palenia. W przeciągu dwudziestu czterech godzin sklep płonie doszczętnie, a samochód Dolfa eksploduje. Mnożą się przekomiczne incydenty, pojawiają się niezapomniane postacie, gdy nad miasteczkami Hornbeck i Millville przetacza się burza wendety.

książek: 2067
AnnaSikorska | 2015-11-26