Kobiety mej młodości

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
83-210-0863-1

Witold Lisek | 2015-04-21
Przeczytana: 03 listopada 2010

O cholera,ale mnie wzieła......
proza Arkadego Fiedlera.

Teraz po 30 latach od wieku młodzieńczego z wielka przyjemnością sięgam po każdą książkę tegoż autora -i muszę stwierdzić,że nic,a nic nie straciły ze swego uroczego klimatu!

Pafnucy | 2011-04-09

Niby to nie wina Arkadego Fiedlera, że był dzieckiem swego czasu i - jako białe panisko - miał kolonialno-imperatorskie nastawienie do tubylców. Opisywał świat barwnie, z pewnym wdziękiem, ale ten stosunek do plemion... zupełnie inny standard obowiązuje dziś. I choć nie jestem miłośnikiem politycznej poprawności, to cieszę się, że nawet niedawna spółka podróżnicza (Pawlikowska & Cejrowski), którą trudno doprawdy posądzić o (po)nowoczesne wartościowanie, ma już diametralnie inne podejście.

W dodatku ten tytuł pobłażliwy. Można było dać coś bardziej w stylu opery buffo: "Panny z lasu dziewiczego" czy "Syreny śpiewają i pływają w Ukajali".

Michał | 2016-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2016