Nowe zoo

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielkopolska Biblioteka Poezji". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu
978-83-60746-20-2
Nowe, zoo
poezja
dona

Pan dyrektor Adam Kaczanowski pokazuje nam Nowe zoo. Wszystkie zwierzęta wyglądają fantastycznie, są dobrze odżywione. Szczególnie dobrze wyglądają aluzja popkulturowa, parafraza zgrabna oraz ironia właściwa. Mają duże wybiegi. Choć i szczegół biograficzny oraz chwila liryczna na swych maleńkich wybiegach mają się wcale nieźle. Skąd się tu jednak wziął tygrys williama? Przysiągłbym, że go w ogrodzie Kaczanowskiego wcześniej nie widziałem. Pan dyrektor ma poczucie humoru - tygrys williama wałęsa się między klatkami, jakby na wolności. Nikt nie chce się przyznać, że się trochę boi.

somnambulik | 2016-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2016