Historia literatury greckiej

Tłumaczenie: Piotr Sobczak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "FUNDAMENTA Studia z historii filozofii, Daimonion". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Antyk
Histoire littéraîre de la Grèce
83-89637-08-1
Rubenos

Moim zamysłem nie jest dokładne przyjrzenie się samej literaturze starożytnej Grecji ani potraktowanie jej jako jedynego tematu rozważań, przedstawiających każdy z poszczególnych rodzajów literackich w jego ewolucji. (...) Chciałbym napisać historię Grecji, w której przypomniano by wszystkie najważniejsze dzieła literatury greckiej - wszystkie te, które budzą jeszcze zainteresowanie współczesnych ludzi i mają czytelników - datując je i przedstawiając w możliwie najdokładniejszym świetle historycznym. (Robert Flacelière)

Tomasz Kwasik | 2014-06-07
Maciej | 2012-10-26