Warszawa Prusa i Gierymskiego

Wydawnictwo: Arkady
historyczna

Portret Warszawy drugiej połowy XIX stulecia, nakreślony przez znanego prozaika i eseistę, Artura Międzyrzeckiego. Autor zaprasza na spacer ulicami dawnej Warszawy, pokazuje jej codzienność i osobliwości, przede wszystkim życie kulturalne stolicy. Wśród ilustracji znajdziemy sztychy z ówczesnej prasy i reprodukcje obrazów i rysunków Gierymskiego, Pankiewicza, Podkowińskiego, Witkiewicza i wielu innych artystów.

Patrycja | 2013-10-13
Anna | 2012-08-30