Kryształy czasu

Tłumaczenie: Maria Duch
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Fantastyka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The Folk of the Air
83-7255-207-X
Kryształy czasu, Beagle
czupirek

„Nie mam kontroli nad Czasem. Mogę jedynie trochę się z nim podrażnić. Czas jest wrogiem wszystkich, szczególnie bogów.” Nic nie jest tym, czym się wydaje w tej współczesnej wersji średniowiecznego romansu i opowieści rycerskich. Rewelersi mają złudne przekonanie, że bawią się Czasem i Magią. Okazuje się jednak, że Czas potrafi płatać figle, a Magia budzić najmroczniejsze siły Tajemnych Mocy,...

Nic nie jest tym, czym się wydaje w tej współczesnej wersji średniowiecznego romansu i opowieści rycerskich. Rewelersi mają złudne przekonanie, że bawią się Czasem i Magią. Okazuje się jednak, że Czas potrafi płatać figle, a Magia budzić najmroczniejsze siły Tajemnych Mocy, nad którymi nie sposób zapanować.

Peter S. Beagle w pełnej niezwykłości powieści fantasy o Magii, Iluzji, i Ułudzie odkrywa czarowny, bajkowy świat, w którym zdarza się to, co niemożliwe.

Yardash | 2014-03-19
Przeczytana: 19 marca 2014

Nie przeczytałem :/ Nie dałem rady. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz czytałem (i czy w ogóle kiedykolwiek) takie badziewie.
Przeczytałem 9 rozdziałów, czyli +/- 100 stron. Wszystko, co wydarzyło się do tego momentu, można streścić jednym-dwoma zdaniami: Facet wraca do miasta w którym dorastał, spotyka się ze starym przyjacielem i dawną kochanką. Ta zabiera go pewnego razu na spotkanie Ligi Archaicznych Przyjemności (je pierdzielę, co za nazwa =.="), czyli grupy przypominającej znane nam dziś grupy rekonstrukcyjne - średniowieczne rzemiosło, muzyka, stroje itd... z tym, że członkowie Ligi muszą w czasie spotkań korzystać z przybranych imion, zapożyczonych od postaci faktycznie żyjących w dawnych czasach.

No i tyle. Treść stanowczo zbyt często nie trzyma się kupy i - co tu dużo mówić - jest idiotyczna, zwłaszcza od momentu pojawienia się bohaterów na tym dziwnym spotkaniu. Tam już naprawdę nie wiadomo, co się dzieje, po co się dzieje i o co chodzi. Gromada przebierańców sprawia...

Lycoris | 2013-11-02
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 02 listopada 2013

Pierwsza sprawa to okładka. Gladiator walczący z dżinem? Bardzo fajnie, szkoda, że nie na temat. Druga sprawa to tytuł. Z całego serca gratuluję tłumaczowi, który "The Folk of the Air" przełożył na "Kryształy czasu". Jeśli reszta książki została przetłumaczona z równą wiernością, to może w oryginale jednak są dżiny?
Jeśli chodzi o treść... Fabuła zazwyczaj powinna dokądś zmierzać. Tutaj wlokła się niemiłosiernie, a bohaterowie i tak byli za nią daleko w tyle. W tym przypadku widziałam raczej dwie różne fabuły niezbyt sprawnie ze sobą powiązane, z czego jedna podejrzanie przypominała książkę P.Dicka...
Zabrakło, oj dużo zabrakło. Sensu, celu, dobrych postaci. Nie mówiąc już o tym, że nie byłam sobie w stanie tego wszystkiego wyobrazić - było takie sztuczne, sztywne, mało przekonujące. Zupełnie jakby było pisane na siłę.
Szkoda czasu - są dużo lepsze książki.

Paweł | 2016-07-31
Na półkach: 2016, Przeczytane