Wyścig po miłość

Okładka książki Wyścig po miłość Elizabeth Bevarly
Okładka książki Wyścig po miłość
Elizabeth Bevarly Wydawnictwo: Amber Seria: Wszystko dla Pań literatura obyczajowa, romans
Wszystko dla Pań
Fast & Loose
Amber
2008-01-01
2008-01-01
Irena Kołodziej
wyścig miłość kobieciarz tajemnicza kobieta

Na półkach: , , , , , , ,

Romans z wyścigami konnymi w tle. Fajnie się czyta

Romans z wyścigami konnymi w tle. Fajnie się czyta

Czy tylko mnie pogoda za oknem tak okropnie dobija? Nie mam ochoty na nic, poza schowaniem się pod kocem. Nawet czytanie książek nie pomaga.. :( Jednak "Wyścig po miłość" sprawił, że spędzanie czasu w domu było o wiele przyjemniejsze :) Ale może do rzeczy :)

Elizabeth Bevarly to kobieta wszechstronnie uzdolniona. Za czasów młodości pracowała w przeróżnych miejscach. Jej pierwsza powieść została wydana w 1989. Jest autorką wielu książek, słynących ze swojej popularności. Osobiście z tą autorką spotykam się po raz pierwszy :)

Derby w Louisville są bardzo ważnym wydarzeniem w światku końskich wyścigów. Zwłaszcza dla Cola Earlego. Chociaż jest pewien umiejętności swojej klaczy, nie chce zapeszyć i nie rezerwuje zawczasu hotelu. Na szczęście jego agentka znajduje rozwiązanie. Wynajmuje domek jednej z mieszkanek Louisville. Nie wie, że tym sposobem jego życie przewróci się do góry nogami.

Dla Lulu Flannery każdy gorsz jest na wagę złota. W jej domku ciągle coś wymaga remontu. Dlatego z ogromnym ociąganiem zgadza się wynająć swój ukochany, dopieszczony dom kompletnie nieznanej osobie. Kosztuje ją to bardzo dużo zmartwień i nerwów. W głowie ma najczarniejsze scenariusze. Jednak nie wpadła na to, że lokator może zburzyć jej solidnie zbudowany mur..

Na początku muszę nawiązać do zwodniczej okładki. Od samego początku, gdy sięgnęłam po tą książkę byłam przekonana, że jest to romans historyczny! Możecie sobie wyobrazić moje zdziwienie, gdy była to pomyłka :) Sama historia jest napisana z humorem, dopracowana w detalach, bohaterowie są tacy, jakich lubię najbardziej ( zarówno Lulu jak i Col). Wydanie zmieniłabym na bardziej przyjemne, aby więcej osób mogło po nią sięgnąć :) Takie komedie romantyczne to ja lubię! :)

A jak mija Wasz czas? Czy podczas urlopów macie chwilę na choćby kilka stron książki? :) Ja podczas urlopu dopiero mogę oddać się czytaniu całkowicie :) I powiem Wam jedno: Uwielbiam ten stan!

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania: https://2.bp.blogspot.com/-Btqou0OoMZo/WzecooPAQYI/AAAAAAAAGhQ/kNYQV5aiVaUwZtBSWVkR97izYLkVAk-yQCLcBGAs/s640/olimpiada-czytelnicza2018.jpg

Cole, trener koni, prowadzi swoją klacz do zwycięstwa wyścigu, który umożliwia start w słynnych wyścigach koni w Kentucky.
Cole na pół miesiąca musi znaleźć zakwaterowanie w mieście, które od dawna jest już oblegane przez turystów jadących na wyścigi.
Lulu, mieszkanka miasteczka znajduje szansę na dodatkowy zarobek wynajmując swój domek przyjezdnym na wyścigi. Sama zatrzymuje się u przyjaciółki, która poluje na bogatego męża i ma zamiar go znaleźć podczas wyścigów, na które zjeżdżają najbogatsi Amerykanie.
Przypadkowe spotkanie Lulu i Cole'a pociągnie za sobą szereg ciekawych zdarzeń. Jak potoczy się ich znajomość? I czy przyjaciółce Lulu uda się złowić bogatego Cole'a?

Szybko, łatwo i przyjemnie się czyta.
Romansidło na jeden wieczór.

Szybko, łatwo i przyjemnie się czyta.
Romansidło na jeden wieczór.

Dobra książka , romantyczna którą czyta się z uśmiechem na ustach, optymistyczna. Minus, zakończenie za szybkie i pozostawia lekki niedosyt. Całokształt dobry.

"Artystyczny, zalotny, ekologiczny, intelektualny" - tak Cole Early, znany playboy i trener koni wyścigowych, nazwałby domek, który wynajął na czas najważniejszej gonitwy wszech czasów. I tak samo określiłby jego właścicielkę, której nie zna, ale której obecność - i osobowość - czuje na każdym kroku. Jest coraz bardziej zafascynowany tajemniczą kobietą i stara się dowiedzieć o niej jak najwięcej. Lulu Flannery zgodziła się wynająć swój dom, ale teraz zastanawia się, czy dobrze zrobiła? A jeśli zbruka go swoją obecnością ktoś tak okropny jak wieczny bohater skandali, niepoprawny kobieciarz Cole Early? Taki facet mógłby naprawdę nieźle namieszać w jej kobiecym przybytku piękna i harmonii...

Ciekawa ;)

Ciekawa ;)