Fonetyka i fonologia współczesnego języka polskiego

Seria: Językoznawcza [PWN]
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
fonetyka, fonologia, język polski

Kompendium wiadomości z zakresu fonetyki i fonologii - zwarty, konsekwentny metodologicznie wykład, przygotowany w odniesieniu do najnowszych badań eksperymentalnych.

Ania | 2017-01-06

Przeczytałam tę książeczkę bardzo uważnie. Poleciła mi ja moja pani profesor od fonetyki. Znalazłam tam wiele interesujących ćwiczeń fonetycznych które na pewno przydadzą mi się w pracy logopedy w przyszłości. Dlatego tez na pewno nie raz będę do tej książki wracać.

książek: 1970
kryptonite | 2011-05-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2011

Nie przepadałam za fonetyką, ale zmieniłam zdanie, jak zaczęłam zajęcia zw słowotwórstwa...

Klaud | 2014-07-02

Bardzo dobre i zrozumiałe opracowanie fonetyki. Trochę gorzej wytłumaczona jest fonologia, ale po kilkukrotnym przeczytaniu da się to wszystko pojąć.

Antykwa | 2011-09-04

Fonetyka