Wracać wciąż do domu

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Always Coming Home
fantasy, fantastyka
KoZa

W niezwykłej wyobraźni autorki powstał kunsztowny i łagodny świat ludów Doliny Na, podobny i zarazem niepodobny do naszego, pokazujący, czym mogliśmy, albo czym jeszcze możemy się stać. Z bogatej i złożonej substancji faktów i fikcji, opowieści i wierszy, magii i sztuki, Ursula K. Le Guin stworzyła samodzielny kosmos, dziwną etnograficzną utopię, w której jest jednak miejsce na cierpienie pojedynczego człowieka...

Kasia | 2014-11-09

To jest jakaś masakra - dojechałam do 60 strony i dalej koniec. Szkoda się męczyć, bo to istna katorga przebrnąć przez kolejne strony. Trudno... Jedna z nielicznych książek, których nie skończyłam.

Na początku warto wiedzieć, że jest to książka całkowicie inna niż większość gdyż nie opisuje ona samej historii, lecz bardziej świat wykreowany przez autorkę. Z tego też powodu nie każdemu może się ona spodobać właśnie ze względu na tą odmienność. Moim zdaniem jest to swego rodzaju arcydzieło, które na prawdę warto przeczytać a zwłaszcza wczuć się w wykreowany świat i jego historie chodź przyznam, że może to nie być takie łatwe.

pauliska | 2015-09-05
Przeczytana: 19 sierpnia 2015

Specyficzna książka, nie każdy będzie miał do niej cierpliwość. Ja nie miałam.

kryloc | 2017-08-19
Przeczytana: 13 sierpnia 2017

Ufff, przecież ja już nie muszę czytać nudnych elaboratów, uczyć się zbędnych rzeczy, więc choć wiem, że to ciężka literacka robota, odpuszczam.

KinGalaxy | 2018-04-25
marijestmoja | 2018-04-19