Aborcja. Trzy punkty widzenia. Pełne zrozumienia i głębokiego współczucia wprowadzenia w najbardziej kontrowersyjną kwestię naszych czasów.

Tłumaczenie: Jan J. Franczak
Wydawnictwo: Fronda
Three approches to abortion.
978-83-89368-95-9
religia
Ag2S

Książka ta jest adresowana do dwóch grup ludzi. Po pierwsze do zwolenników prawa do życia, by dali ją swoim przyjaciołom opowiadającym się za możliwością aborcji. Po drugie dla opowiadających się za prawem do wyboru albo niezdecydowanych, którzy chcą zrozumieć stanowisko za prawem do życia z trzech punktów widzenia. Tytułowe trzy punkty widzenia to: punkt impersonalny (obiektywne, logiczne argumenty) punkt personalny (subiektywne motywy) oraz punkt interpersonalny (kombinacja pierwszych obu, która pojawia się w dialogu pomiędzy zwolennikiem prawa do wyboru i prawa do życia).

Rosiomak | 2013-10-27

Świetne, inteligentne i przejrzyste przedstawienie antyaborcyjnej i proaborcyjnej argumentacji w praktyce. Pisane z perspektywy realizmu i racjonalizmu, pokazuje wszystkie typowe i przewidywalne kontrargumenty. Uznanie dla autora za umiejętność klarownego filozofowania w dobrej sprawie.

oniegow | 2014-07-31
Przeczytana: 2014 rok