Orędzie: tajemnica przyszłości

Wydawnictwo: Ad Oculos
978-83-7613-077-4
powieść, polska
ania_och

"Orędzie" to thriller polityczno-przygodowy z domieszką science fiction i wątkiem miłosnym w tle. Akcja powieści toczy się w niedalekiej przyszłości. Na ekrany telewizorów nieoczekiwanie powracają programy nadawane dwa lata wcześniej. Po pewnym czasie przekształcają się one w zbiór sekwencji przedstawiających nieznane nikomu krajobrazy oraz informacje techniczne na poziomie znacznie przewyższającym stan wiedzy na Ziemi. Nikt nie umie określić, kto jest autorem tych programów. Autor opowiada historię bohaterów na tle wydarzeń międzynarodowych. Akcja powieści toczy się od lodowców Grenlandii po dorzecza Amazonii, w świecie wielkiej polityki i zaciszu watykańskich komnat. Miłość i wojna, życie i śmierć, wspaniała przyszłość i zagłada.

wiejskifilozof | 2016-01-25

Lubię takie historie.Bardzo mi się podobają,książki gdzie.Mamy takie zawirowania historyczne.
Agresja Chin na Europę.
Przeniesienie siedziby ONZ,ale nie powiem gdzie :-)
trzeba poczytać.Książka może przerażać.
Jest gruba,lecz czyta się szybko i lekko.
Mamy tu też kosmitów,którzy moim zdaniem.Troszkę mnie rozczarowali,spodziewałem się bardziej "kosmicznych" kosmitów.
Natomiast sprawy takie jak,chińska agresja jest tu opisana nawet wciągająca.
Książkę uważam,za dobrą.

Krystian Ozon | 2010-10-07
Przeczytana: 07 października 2010

"Orędzie" to miejscami ciekawy political fiction. Ukazuje wizję nieodległej przyszłość, chwilami zawierającą zbyt dużą domieszkę science fiction. W pozostałych przypadkach przyszłość roztaczana przez autora opiera się na współczesnych przesłankach i wydaje się prawdopodobna. O ile wizyta obcej cywilizacji (dodajmy przyjaznej, chcącej współpracy i wzajemnego rozwoju) może powodować uśmiech na twarzy, o tyle zamieszki na tle religijnym (na linii chrześcijaństwo - islam), terroryzm z użyciem broni atomowej, militarna próba dominacji Chin nad światem już takimi "bajkami" nie są.

Co z tą Polską zapytacie? Autor przypisał nam wyjątkową misję: obrony Europy przed zalewem chińskiego okupanta, a wszystko to pod niepodzielnymi rządami biskupa, który za zgodą papieża (zgodnie z przepowiedniami o końcu świata pochodzi z kontynentu afrykańskiego)i z woli ludu został wybrany na prezydenta Polski. "Naród powierzył mu piastowanie trzech urzędów: prezydenta, premiera i wodza naczelnego". Prawda,...

Agatonistka | 2011-08-06
Na półkach: Przeczytane, S-F, Posiadam

Autor miał pomysł. Nie taki zły, trzeba przyznać. Ale wykonanie przerosło Preysa. Naiwny i męczący styl, bohaterowie dwuwymiarowi i nijacy. Gdyby nie to, że książka stała się moim nabytkiem (niezbyt szczęśliwym) z pewnością nie dotrwałabym do końca. Pozycja obowiązkowa dla tych, co chcą zobaczyć, jak pisać się nie powinno.

Sławomir | 2013-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2013

Niestety chyba największe rozczarowanie tego roku w gatunku SF. Początkowo czytając zapowiadało się przyzwoicie. Wiadomo, mało który autor potrafi pisać tak, że od pierwszej strony człowiek przepada i już nie może się oderwać. Najczęściej jest to magiczne "rozkręca się". Tkwiłem w przeświadczeniu, że się rozkręca mniej więcej do setnej strony. Później było tylko gorzej. Rozumiem, że powieść może być wielowątkowa. Jednak te wątki muszę mieć z sobą jakiś związek i coś z nich powinno wynikać dla innych wątków. Tu jest masę takich, które autor chyba tylko popełnił aby zwiększyć objętość książki - nic nowego nie wnoszą, nic z nich nie wynika, w dalszej części książki słuch po nich zanika. Efektem książka przypomina w płaszczyźnie odbioru raczej słuchanie wspomnień starej ciotki, które słyszymy po raz nie wiedzieć już który raz, mających masę nieistotnych dygresji, niż przyjemną lekturę SF.
Ale żeby tylko. Do tego autor ma chyba jakieś poczucie misji:) Jak do tej pory myślałem o...

Aelirenn | 2012-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2012

Ta książka tak rozpaczliwie potrzebuje DOBREGO edytora i korektora, że to aż smutne. Ale pomysł nawet nawet...

wirydiana | 2013-11-20
Przeczytana: 10 listopada 2013

Lubię książki o kosmitach. I filmy też. Zwłaszcza te o inwazji na Ziemię. Zawsze zastanawiam się, jak bujną wyobraźnię ma autor, który potrafi stworzyć takie historię. Niestety, w omawianym przypadku wyobraźnia autora przekroczyła najdalsze nawet granice, co zaowocowało dziełem niezbyt wysokich lotów.
Pewnego dnia na ekranach telewizorów pojawia się program sprzed dwóch lat. Początkowo wszyscy zakładają, że jest to jakaś awaria nadajników i z kosmosu powracają przypadkowo wysłane tam fale telewizyjne. Przekazu tego nie można w żaden sposób zablokować. Można tylko patrzeć. Wkrótce jednak emitowane audycje zmieniają swój charakter. Pokazują Ziemianom widoki dziwnej różowo - pomarańczowej planety, innowacyjnych rozwiązań technologicznych, do których ludzkość dojdzie dopiero za kilka lat. Niemożliwe stało się faktem: gdzieś tam, w kosmosie, są istoty rozumne, które nawiązały z nami kontakt. Do pierwszego spotkania jest już blisko. Najpierw jednak na Ziemię przyleci specjalna grupa...

Boguś | 2011-05-16

Osobiście, książką jestem zachwycona. Mimo ponad 700 stron, jest opowieścią, która się nie dłuży, którą czyta się z przyjemnością.
Z pewnością taka opinia zbyt wiele nie wnosi, ale opis o czym książka jest, jest łatwo dostępny, więc nie będę jej opisywać.

Ogólnie rzecz biorąc - POLECAM :)

Kocyk | 2013-09-06
Przeczytana: 04 września 2013

Nie mogłam przebrnąć przez pierwsze 60 kartek. Brakowało mi akcji i czułam, że ciąg przyczynowo-skutkowy jest zaburzony w jakiś sposób, ale to może być tylko moje odczucie.

lila2119 | 2013-03-18
Przeczytana: 18 marca 2013

Nawet fajna książka, ale trochę się ciągnie. Nadal nie mogę uwierzyć, że napisał ją mój wujek.

Robert | 2011-05-24
Przeczytana: 2010 rok