Generał

Cykl: CHERUB (tom 10)
Wydawnictwo: Egmont Polska
The General
ChoiYoona

"Generał" to już dziesiąty tom popularnej serii CHERUB, opowiadający o perypetiach rodzeństwa Adamsów Grupa młodych agentów otrzymuje zaproszenie do udziału w grze wojennej, w której u boku brytyjskich komandosów mają rzucić wyzwanie amerykańskiej armii. Szef wyszkolenia CHERUBA opracował plan, jakiego próżno szukać w podręcznikach taktyki wojskowej. Amerykanie nie mają pojęcia, że wśród udających ludność cywilną dzieci są znakomicie wyszkoleni dywersanci. James Adams ma szesnaście lat, kłopoty sercowe, a za sobą pierwszą nieudaną misję. Zbliżający się koniec kariery w CHERUBIE skłania go do rozmyślań o przyszłości. Jednak przez chęć zysku i swój nieposkromiony apetyt na kłopoty wplątuje się w aferę, której skutki mogą okazać się opłakane. Wartka akcja, trzymające w napięciu, mocne sceny, a w tle pasje, dylematy i trudne wybory nastolatka. Pasjonująca lektura nie tylko dla młodych czytelników.

źródło opisu: Egmont Polska, 2010

źródło okładki: Egmont Polska, 2010

Tial_Acana | 2016-10-31

Jedna z najlepszych serii dla nastolatków jaką zdarzyło mi się przeczytać^^

Marczuk | 2016-10-11
Przeczytana: 08 lutego 2016

Agenci Cheruba to nienastoletni agenci. Teraz muszą stoczyć z Amerykanami niby bitwę, a jednak nie będzie łatwo. Kazakow na pewno nie odpuści Amerykanom zabicia jego brata. Na agentów Cheruba czeka wielka szansa zabłyśniecia w oczach koordynatorów misji.

Łukasz Łabuda | 2015-11-10

Uwielbiam te chwile kiedy amerykanie dostawali baty od Kazakova. To moja ulubiona postać obok Zary.
Bardzo fajna część, taka inna niż pozostałe.

madzix2411 | 2015-04-03

Kolejna świetna część z serii CHERUB. Przygody Jamesa i jego przyjaciół przeniosły mnie w zupełnie inny świat. Muchamore napisał tę książkę w taki sposób, że niemal uwierzyłam w istnienie nieletnich agentów. Czas sięgnąć po Lunatyka, którego ominęłam z powodu jej chwilowego braku w bibliotece :)

Kinga07130 | 2014-12-24
Przeczytana: 24 grudnia 2014

No cóż, mam wrażenie, że te ostatnie dwie książki, są napisane bez większego sensu. Poprzednia część była okropna, zero akcji. Ta natomiast akcje posiada, ale czasami powiewało nudą, kiedy były opisane te wszystkie zasady czy opisy miejsc. Mam nadzieje, że następna część będzie dużo lepsza od tych.

Irmina | 2014-07-13

Tak samo dobra jak poprzednie części. Z jednej strony było mi smutno, że James i Dana się rozstali, ale z drugiej strony potencjał tej pary został zmarnowany! Najbardziej i tak było mi żal Gabrielli, bo przecież niedawno tak cierpiała i jej związek z Michaelem był wtedy taki silny, a teraz on robi jej takie świństwo! Bardzo miło i szybko się czytało. Początkowo akcja z SAG-iem mnie nudziła, ale jak pojechali do USA było już bardzo ciekawie! :)

Aaron | 2013-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2013

To już dziewiąta książka Roberta Muchamore, którą przeczytałem i muszę stwierdzić, że mnie nie zaskoczyła. Humor, dużo zwrotów akcji, barwne postacie i wszystko inne co można przypisać dobrej książce. Sięgając po tę pozycję byłem wręcz pewien, że będę musiał wahać się między dziewięcioma a dziesięcioma gwiazdkami.

Na samym początku James Adams bierze udział w misji wcielenia się do anarchistycznej organizacji, która za nie długi czas ma się stać kolebką ruchu terrorystycznego. Po powrocie do kampusu główny bohater musi borykać się z wieloma kłopotami. Ostatecznie James zgłasza się do udziału w szkoleniu z amerykańską armią i SAS. Nie chce zdradzać szczegółów, ale dla głównego bohatera skończy się to mało przyjemnie.

Polecam!

Caroline Livre | 2013-08-24
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki., 2013
Przeczytana: 16 sierpnia 2013

Po nieudanym zakończeniu misji, James Adams wraca do kampusu. W tym samym czasie jego siostra Laura wraz z przyjaciółmi otrzymuje zadanie zdemolowania nowego centrum lotów, by wykazać brak zabezpieczeń systemu budynków. Dzień przed Świętami Bożego Narodzenia ma miejsce tradycyjny "błotny mecz". James nie bierze w nim udziału. Po chwili dowiaduje się, że jego dziewczyna Dana zdradziła go z Michaelem. Dochodzi do bójki między chłopakami. Na szczęście Kyle, który wrócił na święta do kampusu, odciąga Jamesa. Chłopak jest lekko załamany.

Dowiaduje się od siostry o ćwiczeniach wojennych w Ameryce. Ich celem jest pomoc Amerykanom w przygotowaniu swoich żołnierzy do różnorakich bitew i wojen. Nastolatka kusi propozycja wstąpienie po drodze do Las Vegas...

Kolejna książka z bestsellerowej serii Roberta Muchamore CHERUB.
Kolejny raz już powtarzam, że to lektura, która zadowoli także dorosłych.

AshiNa | 2013-08-08
Przeczytana: 06 sierpnia 2013

Książka opowiadająca o cherubinach, którymi są dzieci. Są świetnie szkolone na różne misje zapobiegające terrorystom i innym ludziom o złych zamiarach. Są to dzieci brane z domu dziecka.
Główni bohaterowie to James Adams i jego młodsza siostra Laura. James ma problemy z dziewczynami i niezwykły talent do pakowania się w kłopoty. Rodzeństwo i ośmioro ich przyjaciół zostają zaproszeni do gry wojennej, którzy wraz z amerykańskimi komandosami mają przecwiczyc amerykańską armie. U swego boku mają szefa, który opracował taktykę, której nie znajdzie się w żadnym podręczniku taktyki wojennej.
Książka jest wspaniała. Są pewne momenty, z których śmieję się jeszcze po przeczytaniu książki. Jeśli lubisz przeżywać emocje, to książka w sam raz dla Ciebie. Polecam;)

TheXsawer | 2012-12-20
Przeczytana: 03 lipca 2011

Każda książka tego autora jest BOSKA. Jego książki przeczytałem w wieku 11 lat. Polecam z całego serca.