Generał

Cykl: CHERUB (tom 10)
Wydawnictwo: Egmont Polska
The General
ChoiYoona

"Generał" to już dziesiąty tom popularnej serii CHERUB, opowiadający o perypetiach rodzeństwa Adamsów Grupa młodych agentów otrzymuje zaproszenie do udziału w grze wojennej, w której u boku brytyjskich komandosów mają rzucić wyzwanie amerykańskiej armii. Szef wyszkolenia CHERUBA opracował plan, jakiego próżno szukać w podręcznikach taktyki wojskowej. Amerykanie nie mają pojęcia, że wśród udających ludność cywilną dzieci są znakomicie wyszkoleni dywersanci. James Adams ma szesnaście lat, kłopoty sercowe, a za sobą pierwszą nieudaną misję. Zbliżający się koniec kariery w CHERUBIE skłania go do rozmyślań o przyszłości. Jednak przez chęć zysku i swój nieposkromiony apetyt na kłopoty wplątuje się w aferę, której skutki mogą okazać się opłakane. Wartka akcja, trzymające w napięciu, mocne sceny, a w tle pasje, dylematy i trudne wybory nastolatka. Pasjonująca lektura nie tylko dla młodych czytelników.

źródło opisu: Egmont Polska, 2010

źródło okładki: Egmont Polska, 2010

Aaron | 2013-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2013

To już dziewiąta książka Roberta Muchamore, którą przeczytałem i muszę stwierdzić, że mnie nie zaskoczyła. Humor, dużo zwrotów akcji, barwne postacie i wszystko inne co można przypisać dobrej książce. Sięgając po tę pozycję byłem wręcz pewien, że będę musiał wahać się między dziewięcioma a dziesięcioma gwiazdkami.

Na samym początku James Adams bierze udział w misji wcielenia się do anarchistycznej organizacji, która za nie długi czas ma się stać kolebką ruchu terrorystycznego. Po powrocie do kampusu główny bohater musi borykać się z wieloma kłopotami. Ostatecznie James zgłasza się do udziału w szkoleniu z amerykańską armią i SAS. Nie chce zdradzać szczegółów, ale dla głównego bohatera skończy się to mało przyjemnie.

Polecam!

AshiNa | 2013-08-08
Przeczytana: 06 sierpnia 2013

Książka opowiadająca o cherubinach, którymi są dzieci. Są świetnie szkolone na różne misje zapobiegające terrorystom i innym ludziom o złych zamiarach. Są to dzieci brane z domu dziecka.
Główni bohaterowie to James Adams i jego młodsza siostra Laura. James ma problemy z dziewczynami i niezwykły talent do pakowania się w kłopoty. Rodzeństwo i ośmioro ich przyjaciół zostają zaproszeni do gry wojennej, którzy wraz z amerykańskimi komandosami mają przecwiczyc amerykańską armie. U swego boku mają szefa, który opracował taktykę, której nie znajdzie się w żadnym podręczniku taktyki wojennej.
Książka jest wspaniała. Są pewne momenty, z których śmieję się jeszcze po przeczytaniu książki. Jeśli lubisz przeżywać emocje, to książka w sam raz dla Ciebie. Polecam;)

Irmina | 2014-07-13

Tak samo dobra jak poprzednie części. Z jednej strony było mi smutno, że James i Dana się rozstali, ale z drugiej strony potencjał tej pary został zmarnowany! Najbardziej i tak było mi żal Gabrielli, bo przecież niedawno tak cierpiała i jej związek z Michaelem był wtedy taki silny, a teraz on robi jej takie świństwo! Bardzo miło i szybko się czytało. Początkowo akcja z SAG-iem mnie nudziła, ale jak pojechali do USA było już bardzo ciekawie! :)

Caroline | 2013-08-24
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki., 2013
Przeczytana: 16 sierpnia 2013

Po nieudanym zakończeniu misji, James Adams wraca do kampusu. W tym samym czasie jego siostra Laura wraz z przyjaciółmi otrzymuje zadanie zdemolowania nowego centrum lotów, by wykazać brak zabezpieczeń systemu budynków. Dzień przed Świętami Bożego Narodzenia ma miejsce tradycyjny "błotny mecz". James nie bierze w nim udziału. Po chwili dowiaduje się, że jego dziewczyna Dana zdradziła go z Michaelem. Dochodzi do bójki między chłopakami. Na szczęście Kyle, który wrócił na święta do kampusu, odciąga Jamesa. Chłopak jest lekko załamany.

Dowiaduje się od siostry o ćwiczeniach wojennych w Ameryce. Ich celem jest pomoc Amerykanom w przygotowaniu swoich żołnierzy do różnorakich bitew i wojen. Nastolatka kusi propozycja wstąpienie po drodze do Las Vegas...

Kolejna książka z bestsellerowej serii Roberta Muchamore CHERUB.
Kolejny raz już powtarzam, że to lektura, która zadowoli także dorosłych.

madzix2411 | 2015-04-03

Kolejna świetna część z serii CHERUB. Przygody Jamesa i jego przyjaciół przeniosły mnie w zupełnie inny świat. Muchamore napisał tę książkę w taki sposób, że niemal uwierzyłam w istnienie nieletnich agentów. Czas sięgnąć po Lunatyka, którego ominęłam z powodu jej chwilowego braku w bibliotece :)

Marczuk | 2016-10-11
Przeczytana: 08 lutego 2016

Agenci Cheruba to nienastoletni agenci. Teraz muszą stoczyć z Amerykanami niby bitwę, a jednak nie będzie łatwo. Kazakow na pewno nie odpuści Amerykanom zabicia jego brata. Na agentów Cheruba czeka wielka szansa zabłyśniecia w oczach koordynatorów misji.

kleo | 2012-09-02
Przeczytana: 02 września 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Oczywiście dziesiąteczka! :)
Bardzo nie lubię gdy książki CHERUBA Muchamore zaczyna od kawałka wprowadzenia do misji np. Jamesa. Kompletnie mnie to dezorientuje z początku i nadal nie wiem o co chodziło w tym rozwaleniu budynku lotów czy coś takiego przez Laurę, Jake, Rata i reszty. No ale dobra. Reszta książki rekompensuje wszystko bo wybuchowość Kazakowa na ćwiczeniach w forcie jest śmieszna do bólu. To samo z rozstaniem Jamesa z Daną. Akcja w błocie podczas gwiazdki... bezcenne. Gdy wyobraziłam sobie najpierw Jamesa bijącego się z Michaelem, następnie ich rozdzielonych przez Kerry, Gabrielę i resztę by się nie pozabijali. A właściwie by Michael nie zabił Jamesa. Potem jeszcze Gabrielę gdy przywala temu draniowi w nos. Boki zrywać. No może potem robi się smutniej gdy człowiek zdaje sb sprawę, że ten idiota żucił Gabrielę gdy w chyba Bojownikach tak bardzo się kochają... Plus jeszcze ten wyskok Jamesa z Kazakowem do kasyna. Osobiście wolałabym by James gdy odejdzie z CHERUBA miał...

Kaskaderka016 | 2012-12-19
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Akcja
Przeczytana: 19 grudnia 2012

To jedna z najlepszych części CHERUBA! Autor spisał się świetnie! Jak w całej serii możemy tu liczyć na wartką akcję i odrobinę humoru :)

Devilevey | 2012-06-11
Przeczytana: 19 czerwca 2012

Wciągająca i nawet momentami trzymająca w napięciu, napisana przystępnym dla młodych ludzi językiem, przyjemna mimo tematyki wojny i brutalności. A przede wszystkim - naszpikowana inteligentnym poczuciem humoru. Pozytywne zaskoczenie, zważywszy na to, że nigdy wcześniej nie miałam w ręku żadnej książki z tej serii.

James18 | 2010-09-09

Fajna książka, zarazem jak na razie ostatnia wydana po polsku. Trochę mało takiej żywszej akcji, aczkolwiek te ćwiczenia i "napad" na kasyno bardzo mi się podobały.