Lunatyk

Cykl: CHERUB (tom 9)
Wydawnictwo: Egmont Polska
The Sleepwalker
ChoiYoona

9 tom popularnej serii Cherub opowiadającej o perypetiach rodzeństwa Adamsów i ich kolegów z supertajnej komórki wywiadowczej. Tajemnicza eksplozja strąca do oceanu samolot pasażerski. Eksperci nie potrafią ustalić, czy katastrofa była dziełem przypadku, czy zamachu. Jedynym punktem zaczepienia, dającym nadzieję na pchniecie śledztwa naprzód, jest enigmatyczny donos od niezrównoważonego chłopca. Trzynastoletnia agentka Laura Adams ma zaledwie kilka tygodni na zdobycie informacji potrzebnych do rozwikłania zagadki. Niestety jej partnerem zostaje młodszy brat najlepszej przyjaciółki, pyskaty rozrabiaka, którego Laura serdecznie nie znosi.

źródło opisu: Egmont Polska, 2010

źródło okładki: Egmont Polska, 2010

Caroline | 2013-08-06
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki., 2013
Przeczytana: 06 sierpnia 2013

Ma miejsce wielka tragedia na Atlantyku. Ginie ponad 300 osób lecących samolotem do Nowego Jorku. Niedługa potem wystraszony chłopiec dzwoni na gorącą linię i informuje,że wie coś na ten temat po czym dodaje,że to jednak żart. Tym razem zadaniem Laury i Jake jest zaprzyjaźnienie się z Fahimem i wyciągnięcie od niego cennych informacji... W tym samym czasie James otrzymuje praktyki w Chicken Deluxe z ... Kerry. W końcu udaje im się razem dogadać, poznają ciekawą Gemmę i jej męża, a nawet parę razy stają w jej obronie. Kerry pragnie wrócić do Jamesa, ale ten uświadamia jej ,że to Dana jest jego ukochaną. Tymczasem ojciec Fahima odkrywa podsłuch w domu i próbuje uciec , a Laura z Ratem i Jake usiłują mu to uniemożliwić.

Wartka akcja trzymająca w napięciu, ciekawe misje sprawiły, że cala seria jest ulubioną dzieci i młodzieży.

Pinia | 2015-06-24

Niestety nie jest to najlepsza książka z tej serii. Jestem zwolenniczką Jamesa i niestety z połowa książki jest o innej osobie. Jednak i tak warta przeczytania.

kleo | 2012-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie opisanie konkretnej akcji w Lunatyku nie wywarło złego wpływu na czytelnika lecz uważam, że akcja troche się ciągneła. Sam tytuł jak dla mnie był strzałem w dziesiątke. Każda poprzednia książka zatytułowana była zgodnie z treścią a ta tutaj nawiążywała jedynie do kunatykującego po nocach Fachima, który dzięki swoim napadom leków nie dostaje się do CHERUBA. nO bo po co niby autor miał wprowadzać nową postać tak szybko? Wprowadził już Rata po sekcie.
Sama się pogubiłam więc skończę jednym zdaniem.
Lunatyk jest miłym przerywnikiem od ciągłych misji i akcji w CHERUBIE.

Kaskaderka016 | 2012-12-16
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Akcja
Przeczytana: 16 grudnia 2012

Ta część jest jedną z najlepszych. Jak w każdej części jest sporo akcji i trochę dobrego humoru :)

| 2012-06-04

Świetna

Marczuk | 2016-09-02
Przeczytana: 29 sierpnia 2016

Książka bardzo spontaniczna oraz pełna akcji. Jedyne co mnie zasmuciło, to fakt że Laura wybrała się na tą misję, a nie James. Ale mówi się trudno.

| 2011-04-08

super

Luukas Luoma | 2014-12-30
Przeczytana: 02 listopada 2015

Dość straszna. Rozdział, w którym odbywa się katastrofa nie powinien się znaleźć w tej książce. To wstrząsający opis a wśród czytelników jest pełno dzieci.

Tial_Acana | 2016-10-31

Jedna z najlepszych serii dla nastolatków jaką zdarzyło mi się przeczytać^^
Tom, który najmniej mi się podobał, ale uważam, że warto przeczytać.

TheXsawer | 2012-12-20
Przeczytana: 08 czerwca 2011

Każda książka tego autora jest BOSKA. Jego książki przeczytałem w wieku 11 lat. Polecam z całego serca.