Mistrz harfiarzy z Pern

Tłumaczenie: Katarzyna Przybyś
Cykl: Jeźdźcy smoków z Pern (tom 14)
Wydawnictwo: Amber
The Masterharper of Pern
luniaczek

Od wieków Nici nie zagrażają Pernowi. Coraz więcej ludzi jest przekonanych, że Opad nigdy się już się nie powtórzy. Harfiarze przestrzegają przed nadciągającym niebezpieczeństwem, są jednak przedmiotem drwin, a nawet nienawiści. Mistrz Robinton - muzyk, poeta, mędrzec i polityk - postanawia za wszelką cenę ratować ojczystą planetę i stawiać czoło śmiertelnemu wrogowi.

alex_revin | 2015-06-22
Przeczytana: 21 czerwca 2015

"Mistrz Harfiarzy z Pern" to powieść opowiadająca nam wczesne dzieje Robintona, od momentu narodzenia po czasy, w których uzyskuje on dobrze nam znany tytuł mistrza harfiarzy. Historia rozgrywa się czasowo tuż przed drugim tomem serii.

Muszę przyznać, że książka mnie wciągnęła, zresztą jak prawie każda z serii "Jeźdźców Smoków z Pern", której jestem wielką fanką. Wspaniale było raz jeszcze wrócić do tego świata i znanych nam już bohaterów, a także faktów, tym razem pokazanych z nieco innego punktu widzenia. Podoba mi się bardzo stosowany przez Anne McCaffrey zabieg skakania po chronologii Pernu, choć być może nieco utrudniam sobie lekturę, nie czytając jej powieści po kolei, ale sprawia mi wielką frajdę odkrywanie znanych już faktów, wyłapywanie z fabuły nawiązań do innych historii z Pernu, czy też - jak w tym przypadku - obstawienie czyim przodkiem mogą być pojawiające się postacie.

Kolejny raz autorka sprawiła, że zatraciłam poczucie czasu przy czytaniu!

attak | 2015-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2015

To już 14 książka z cyklu Jeźdzcy smoków z Pern więc już trochę byłem znudzony tym samym tematem wałkowanym z różnych stron. A jednak po przeczytaniu tej książki jestem pozytywnie zaskoczony. Mnie osobiście książka się podobała . Znane wydarzenia opowiadane z punktu widzenia Mistrza Robintona brzmią całkiem interesująco i ciekawie. No cóż ale jak tu nie lubić takiej postaci jak Mistrz harfiarzy Robinton?

Der | 2016-06-14
Przeczytana: kwiecień 2016

Cóż. Również jedna z moich ulubionych pozycji u McCaffrey. Ujmująco przyjemna i trochę niepokojąca. Trochę takie "romansidło dla facetów". Koleżanka nazwała grafomaństwem. Można się zgodzić trochę, ale ja lubię za właśnie taki czilałt opowieści i możność podglądania historii Robintona!

IronHawk | 2016-10-24
Savrunne | 2016-09-18