Daktyloskopia

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
83-01-09873-2
technika
Wiewiórska

Spis treści: 1. Rys historyczny daktyloskopii, 2. Biologiczne podstawy daktyloskopii, 3. Klasyfikacja i częstość występowania wzorów listewek skórnych na palcach, dłoniach, stopach, 4. Bruzdy zgięciowe dłoni, 5. Budowa poletkowa skóry zewnętrznych powierzchni palców i dłoni; 6. Wnioskowanie na podstawie uszkodzeń listewek skórnych dłoni o wykonywanym zawodzie; 7. Zależność między wzorami...

Spis treści:

1. Rys historyczny daktyloskopii, 2. Biologiczne podstawy daktyloskopii, 3. Klasyfikacja i częstość występowania wzorów listewek skórnych na palcach, dłoniach, stopach, 4. Bruzdy zgięciowe dłoni, 5. Budowa poletkowa skóry zewnętrznych powierzchni palców i dłoni; 6. Wnioskowanie na podstawie uszkodzeń listewek skórnych dłoni o wykonywanym zawodzie; 7. Zależność między wzorami linii papilarnych a niektórymi cechami morfologicznymi człowieka, 8. Kryminalistyczna ekspertyza daktyloskopijna w polskim procesie karnym, 9. Wykorzystanie centralnej registratury daktyloskopijnej do ustalenia sprawców czynów przestępnych; 10. Badania nad automatyzacją kartotek daktyloskopijnych; 11. Badania nad dziedziczeniem listewek skórnych i możliwości ich wykorzystania w ustalaniu ojcostwa; 12. Możliwość zastosowania daktyloskopii w medycynie; 13. Zagadnienia ogólne z zakresu poradnictwa genetycznego z wykorzystaniem badań dermatoglifów; 14. Ocena daktyloskopijna w badaniach kryminologicznych; 15. Badania daktyloskopijne z zakresu filogenezy i typologii antropologicznej; 16. Przykłady zastosowania daktyloskopii w archeologii; 17. Możliwości wykorzystania daktyloskopii w badaniach autentyczności dzieł sztuki, testamentów i innych ważnych dokumentów w urzędach państwowych, archiwach, bibliotekach, a także identyfikacji dokumentów anonimowych i korespondencji osobistej.

• Tajemniczy brat
  • Ojciec '44
  • Czarne liście
  • Piękny sekret
  • Twoim śladem
  • Przekonaj mnie, że to ty
  • Mężczyźni z różowym trójkątem
  • Aż po grób
  • Koniec warty
  • Dziewczyna z Bostonu
  • Przepisy na miłość i zbrodnię
Tajemniczy brat

5,13 (15 ocen i opinii)
Droga do domu
Yaa Gyasi

7,98 (63 ocen i opinii)
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

6,75 (229 ocen i opinii)
Twoim śladem
A. Meredith Walters

7,98 (40 ocen i opinii)
Przekonaj mnie, że to ty
Anna Karpińska

7,04 (421 ocen i opinii)
Dziewczyna z Bostonu
Anita Diamant

7 (2 ocen i opinii)
Przepisy na miłość i zbrodnię
Sally Andrew

7,5 (28 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Piotr | 2015-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2012