Lubimyczytać.pl to:

papier
squirel
5 (1 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Spis treści: 1. Rys historyczny daktyloskopii, 2. Biologiczne podstawy daktyloskopii, 3. Klasyfikacja i częstość występowania wzorów listewek skórnych na palcach, dłoniach, stopach, 4. Bruzdy zgięciowe dłoni, 5. Budowa poletkowa skóry zewnętrznych powierzchni palców i dłoni; 6. Wnioskowanie na podstawie uszkodzeń listewek skórnych dłoni o wykonywanym zawodzie; 7. Zależność między wzorami linii pa...

Spis treści:

1. Rys historyczny daktyloskopii, 2. Biologiczne podstawy daktyloskopii, 3. Klasyfikacja i częstość występowania wzorów listewek skórnych na palcach, dłoniach, stopach, 4. Bruzdy zgięciowe dłoni, 5. Budowa poletkowa skóry zewnętrznych powierzchni palców i dłoni; 6. Wnioskowanie na podstawie uszkodzeń listewek skórnych dłoni o wykonywanym zawodzie; 7. Zależność między wzorami linii papilarnych a niektórymi cechami morfologicznymi człowieka, 8. Kryminalistyczna ekspertyza daktyloskopijna w polskim procesie karnym, 9. Wykorzystanie centralnej registratury daktyloskopijnej do ustalenia sprawców czynów przestępnych; 10. Badania nad automatyzacją kartotek daktyloskopijnych; 11. Badania nad dziedziczeniem listewek skórnych i możliwości ich wykorzystania w ustalaniu ojcostwa; 12. Możliwość zastosowania daktyloskopii w medycynie; 13. Zagadnienia ogólne z zakresu poradnictwa genetycznego z wykorzystaniem badań dermatoglifów; 14. Ocena daktyloskopijna w badaniach kryminologicznych; 15. Badania daktyloskopijne z zakresu filogenezy i typologii antropologicznej; 16. Przykłady zastosowania daktyloskopii w archeologii; 17. Możliwości wykorzystania daktyloskopii w badaniach autentyczności dzieł sztuki, testamentów i innych ważnych dokumentów w urzędach państwowych, archiwach, bibliotekach, a także identyfikacji dokumentów anonimowych i korespondencji osobistej.

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Klo | 2012-04-24
Thess | 2014-03-16