Okładka książki Daktyloskopia

papier
squirel
5 (1 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Spis treści: 1. Rys historyczny daktyloskopii, 2. Biologiczne podstawy daktyloskopii, 3. Klasyfikacja i częstość występowania wzorów listewek skórnych na palcach, dłoniach, stopach, 4. Bruzdy zgięciowe dłoni, 5. Budowa poletkowa skóry zewnętrznych powierzchni palców i dłoni; 6. Wnioskowanie na podstawie uszkodzeń listewek skórnych dłoni o wykonywanym zawodzie; 7. Zależność między wzorami...

Spis treści:

1. Rys historyczny daktyloskopii, 2. Biologiczne podstawy daktyloskopii, 3. Klasyfikacja i częstość występowania wzorów listewek skórnych na palcach, dłoniach, stopach, 4. Bruzdy zgięciowe dłoni, 5. Budowa poletkowa skóry zewnętrznych powierzchni palców i dłoni; 6. Wnioskowanie na podstawie uszkodzeń listewek skórnych dłoni o wykonywanym zawodzie; 7. Zależność między wzorami linii papilarnych a niektórymi cechami morfologicznymi człowieka, 8. Kryminalistyczna ekspertyza daktyloskopijna w polskim procesie karnym, 9. Wykorzystanie centralnej registratury daktyloskopijnej do ustalenia sprawców czynów przestępnych; 10. Badania nad automatyzacją kartotek daktyloskopijnych; 11. Badania nad dziedziczeniem listewek skórnych i możliwości ich wykorzystania w ustalaniu ojcostwa; 12. Możliwość zastosowania daktyloskopii w medycynie; 13. Zagadnienia ogólne z zakresu poradnictwa genetycznego z wykorzystaniem badań dermatoglifów; 14. Ocena daktyloskopijna w badaniach kryminologicznych; 15. Badania daktyloskopijne z zakresu filogenezy i typologii antropologicznej; 16. Przykłady zastosowania daktyloskopii w archeologii; 17. Możliwości wykorzystania daktyloskopii w badaniach autentyczności dzieł sztuki, testamentów i innych ważnych dokumentów w urzędach państwowych, archiwach, bibliotekach, a także identyfikacji dokumentów anonimowych i korespondencji osobistej.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników

Kalendarium literackie
  • Lewis Carroll
    183. rocznica
    urodzin
    - Ale ja nie chciałabym mieć do czynienia z wariatami - rzekła Alicja.
    - O, na to nie ma już rady - odparł Kot. - Wszyscy mamy tutaj bzika. Ja mam bzika, ty masz bzika.
    - Skąd może pan wiedzieć, że ja mam bzika? - zapytała Alicja.
    - Musisz mieć. Inaczej nie przyszłabyś tutaj.
  • Clarissa Pinkola Estés
    70. rocznica
    urodzin
    Aby obcować z dziką stroną swej natury, kobieta musi na jakiś czas zostawić świat i pogrążyć się w stanie odosobnienia (aloneness) w najstarszym sensie tego słowa.(...)Właśnie taki jest cel samotności - stać sie jednią.
  • Frank Miller
    58. rocznica
    urodzin
    W tym, co robię, nie ma ode mnie lepszego. Ale to, w czym jestem najlepszy, nie jest zbyt przyjemne.
  • Leopold Sacher-Masoch
    179. rocznica
    urodzin
    Mężczyzna kieruje się w życiu zasadami, kobieta tylko uczuciem, jakie ją w danej chwili ogarnia. Nie zapomnij o tym i nie czuj się nigdy bezpiecznie u boku kobiety, którą kochasz.
  • Eliette Abecassis
    46. rocznica
    urodzin
    My, kochankowie godzin, które idą w zapomnienie, kochankowie dni, które mijają, zatrzymajmy czas, pozostańmy tu na chwilę, a ta niech trwa cały dzień dla nas, zwróconych twarzami ku sobie w tym pociągu wiozącym nas w nieznane.
  • Wojciech Albiński
    80. rocznica
    urodzin
    Rozmowy z gwiazdami zawsze kończą się zwycięstwem gwiazd.
  • Steve Leialoha
    63. rocznica
  • Helena Sęk
    77. rocznica
  • Jerome David Salinger
    5. rocznica
    śmierci
    Lepiej nikomu nic nie opowiadajcie. Bo jak opowiecie – zaczniecie tęsknić
  • John Updike
    6. rocznica
    śmierci
    Z reguły jest tak, że każde małżeństwo składa się z arystokraty i wieśniaka. Z nauczyciela i ucznia.
  • Jan Baszkiewicz
    4. rocznica
    śmierci
    Owszem, można rzec, że rewolucja francuska rozrzutnie marnowała świetne polityczne talenty; ale przecież to ona, i dopiero ona pozwoliła im się w ogóle ujawnić! To dzięki niej z obdłużonych adwokatów, z lekarzy bez klienteli, z publicystów bez czytelników, z inteligenckiej bohemy - wyrastali mężowie... pokaż więcej
  • Kazimierz Smoleń
    3. rocznica
  • Izaak Babel
    75. rocznica
    śmierci
    Gedali oplata mnie jedwabnymi rzemykami przydymionych swoich spojrzeń".
  • Stepan Chapman
    1. rocznica
    śmierci
    Na czym to ja...? A tak, kręgielnia. Połknęłam tatę. Moje nerwy wyszły mi przez skórę.

Znajdź nas na Facebooku