Daktyloskopia

6,5 (2 ocen i 0 opinii)
83-01-09873-2
technika
Wiewiórska

Spis treści: 1. Rys historyczny daktyloskopii, 2. Biologiczne podstawy daktyloskopii, 3. Klasyfikacja i częstość występowania wzorów listewek skórnych na palcach, dłoniach, stopach, 4. Bruzdy zgięciowe dłoni, 5. Budowa poletkowa skóry zewnętrznych powierzchni palców i dłoni; 6. Wnioskowanie na podstawie uszkodzeń listewek skórnych dłoni o wykonywanym zawodzie; 7. Zależność między wzorami...

Spis treści:

1. Rys historyczny daktyloskopii, 2. Biologiczne podstawy daktyloskopii, 3. Klasyfikacja i częstość występowania wzorów listewek skórnych na palcach, dłoniach, stopach, 4. Bruzdy zgięciowe dłoni, 5. Budowa poletkowa skóry zewnętrznych powierzchni palców i dłoni; 6. Wnioskowanie na podstawie uszkodzeń listewek skórnych dłoni o wykonywanym zawodzie; 7. Zależność między wzorami linii papilarnych a niektórymi cechami morfologicznymi człowieka, 8. Kryminalistyczna ekspertyza daktyloskopijna w polskim procesie karnym, 9. Wykorzystanie centralnej registratury daktyloskopijnej do ustalenia sprawców czynów przestępnych; 10. Badania nad automatyzacją kartotek daktyloskopijnych; 11. Badania nad dziedziczeniem listewek skórnych i możliwości ich wykorzystania w ustalaniu ojcostwa; 12. Możliwość zastosowania daktyloskopii w medycynie; 13. Zagadnienia ogólne z zakresu poradnictwa genetycznego z wykorzystaniem badań dermatoglifów; 14. Ocena daktyloskopijna w badaniach kryminologicznych; 15. Badania daktyloskopijne z zakresu filogenezy i typologii antropologicznej; 16. Przykłady zastosowania daktyloskopii w archeologii; 17. Możliwości wykorzystania daktyloskopii w badaniach autentyczności dzieł sztuki, testamentów i innych ważnych dokumentów w urzędach państwowych, archiwach, bibliotekach, a także identyfikacji dokumentów anonimowych i korespondencji osobistej.

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Collide
  • Alan Stoob, łowca nazistów
  • Czarny świt
  • Zwykły człowiek
  • Fangirl
  • Nie ma nieba
  • Sekret Sonji
  • Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
  • Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
  • Inna dusza
  • Nie tacy oni straszni
  • Podziemny labirynt
Collide
Gail McHugh

7,51 (370 ocen i opinii)
Alan Stoob, łowca nazistów
Saul Wordsworth

8,57 (7 ocen i opinii)
Sekret Sonji
Åsa Hellberg

7,75 (4 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

0 (0 ocen i opinii)
Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
Andrew Motion

Podziemny labirynt
James Rollins

6,32 (73 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Piotr | 2015-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2012