Krzyczcie, jeśli mnie słyszycie. W poszukiwaniu Tupaka Shakura

Tłumaczenie: Magdalena Mejs
Wydawnictwo: Kagra
Holler if you hear me. SearTupac Shakur
Tupac, 2Pac, Shakur, rap, hip-hop

" Ta książka powinna od razu zostać zaliczona w poczet klasyków - nie dlatego, że nie podlega krytyce, ale raczej dlatego, że dostarcza głębokiej analizy znaczenia Tupaka Shakura i pozwala w pełni zrozumieć złożoność dzisiejszej kultury hiphopowej oraz ciężki los jej największych twórców - młodych, czarnych ludzi. " - CORNEL WEST, autor Race Matters . " Bez wątpienia, Michael Eric Dyson jest...

" Bez wątpienia, Michael Eric Dyson jest jednym z najbardziej dynamicznych nauczycieli, jakich spotkałem. Jego oceny są oparte na głębokim zrozumieniu historii i udziału w niej naszych ludzi, jak to wyraźnie widać w Krzyczcie, jeśli mnie słyszycie. Te cechy można odnaleźć we wszystkich jego dziełach, dzięki czemu są one tak ciekawe i pełne życia. Autor jest zawsze świetnie poinformowany, a jego styl przystępny dla wszystkich. A co najważniejsze, nie jest nudziarzem. Pokochacie tę książkę. " - MOS DEF, artysta rapowy

" Poezja Tupaka nadal jest najdokładniejszym mikroskopem, przez który Ameryka może oglądać młodą, postępową kulturę. Czy to w Compton, czy w Beverly Hills, w Hamptons, czy w Harlemie, pokazuje on, jak ludzie borykają się z codziennymi problemami. Na tym polegała uczciwość jego muzyki. Wykorzystywał w niej swój dar opowiadania i to, co w jego życiu było najbardziej głębokie. Analiza życia Tupaka, dokonana przez Michaela Erica Dysona jest wrażliwa, pełna zrozumienia i przede wszystkim prawdziwa. Dyson ujął w tym szkicu biograficznym prawdziwą pasję jednego z największych artystów hip hopu. " - RUSSELL SIMMONS, współzałożyciel Def Jam Records .

źródło opisu: Kagra, 2003

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

fuera | 2013-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2013

"Ta książka powinna od razu zostać zaliczona w poczet klasyków - nie dlatego, że nie podlega krytyce..."
Czy chodzi, aby na pewno o tą książkę, którą właśnie skończyłam czytać... Gdy tylko zobaczyłam tą książkę od razu chciałam ją mieć, no i kupiłam, ale dopiero gdy się zmobilizowałam przy drugim podejściu ją przeczytałam. Ten autor nie ma pojęcia o tym klimacie i o tym kim był pac, w mojej skromnej opini stwierdzić chcę tylko, że ktoś chciał dużo zarobić wykorzystując sławe i dobre imie 2paca. Jeżeli jesteście prawdziwymi fanami rapera to możecie się poświęcić i przeczytać, ale możecie czuć się rozczarowani tak jak ja.

Wcielenie Shopenhauera | 2012-10-10
Przeczytana: sierpień 2012

Książka Sama w Sobie jest dobra, lecz irytował mnie sposób pisania, mógł być o wiele ciekawszy. Podobały mi się w niej wywiady i dokładne opisanie życiorysu. Jednak niestety, ta książka ciągnęła się za mną prawie rok.

Bzyku | 2013-12-01
Przeczytana: marzec 2012

Bardzo dokładne i szczegółowe zagłębienie się w psychikę artysty - obowiązkowa lektura dla wszystkich jego fanów.

szartach | 2014-11-16

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

ciekawa książka dobrze napisana o super artyście :)

Karol | 2014-04-02
Przeczytana: 20 marca 2014

Jestem młodym czytelnikiem, więc według mnie książka jest napisana trudnym językiem ale jak najbardziej godna uwagi.

LadyM | 2016-08-11
adin23 | 2016-03-07