Sekrety masonów: pierwszy stopień wtajemniczenia

Wydawnictwo: Omnipress
6 (9 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
83-85028-25-0
masoneria
historia

Tadeusz Cegielski, historyk, ur. w Krakowie 1948 r. Pracownik Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, autor wielu rozpraw (wydanych m.in. w Austrii, RFN i ZSRR), poświęconych Oświeceniu w Europie i w Polsce. Od dłuższego czasu zajmuje się problematyką wolnomularstwa i nauk tajemnych (alchemii, kabały, magii), dyscyplin, które odegrały mało dziś docenioną rolę w rozwoju nowożytnej myśli europejskiej.

Książka zawiera pełne teksty rytuałów inicjacyjnych, publikowane w Polsce po raz pierwszy od ponad 100 lat.

elyria | 2014-05-20

Duża dawka wiedzy, bez narastających legend na temat masonerii.

ordoabchao | 2017-02-10

Autor wbrew tytułowi nie zdradza żadnych sekretów wolnomularzy,powtarza jedynie te informacje,które krążą po świecie.Wydaje się mieć większą wiedzę o Lożach i ich zwyczajach niż zawarł to w książce,cóż może sam jako Brat należy do którejś z polskich obediencji.

Krzysztof Degustator | 2015-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2015

Książka całkiem, całkiem. Musiałbym przeczytać jeszcze raz, gdyż czytałem z małą uwagą. Niezbyt znam się na tematyce i nie potrafię obiektywnie polecić tej książki, aczkolwiek dość ciekawie opisuje historię i ceremoniały.

Malteris | 2011-07-27
Na półkach: Przeczytane, W posiadaniu
Przeczytana: 27 lipca 2011

Szybki i bezbolesny zastrzyk wiedzy na temat masonerii.

Flora | 2016-02-18
Na półkach: 2007-2012, Przeczytane