Sekrety masonów: pierwszy stopień wtajemniczenia

Wydawnictwo: Omnipress
83-85028-25-0
masoneria
historia

Tadeusz Cegielski, historyk, ur. w Krakowie 1948 r. Pracownik Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, autor wielu rozpraw (wydanych m.in. w Austrii, RFN i ZSRR), poświęconych Oświeceniu w Europie i w Polsce. Od dłuższego czasu zajmuje się problematyką wolnomularstwa i nauk tajemnych (alchemii, kabały, magii), dyscyplin, które odegrały mało dziś docenioną rolę w rozwoju nowożytnej myśli europejskiej.

Książka zawiera pełne teksty rytuałów inicjacyjnych, publikowane w Polsce po raz pierwszy od ponad 100 lat.

elyria | 2014-05-20

Duża dawka wiedzy, bez narastających legend na temat masonerii.

Krzysztof Degustator | 2015-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2015

Książka całkiem, całkiem. Musiałbym przeczytać jeszcze raz, gdyż czytałem z małą uwagą. Niezbyt znam się na tematyce i nie potrafię obiektywnie polecić tej książki, aczkolwiek dość ciekawie opisuje historię i ceremoniały.

Malteris | 2011-07-27
Na półkach: Przeczytane, W posiadaniu
Przeczytana: 27 lipca 2011

Szybki i bezbolesny zastrzyk wiedzy na temat masonerii.

ordoabchao | 2016-03-07
Flora | 2016-02-18