Okładka książki Kosmiczne miasta w epoce kamiennej

Kosmiczne miasta w epoce kamiennej

Autor:
popularnonaukowa
typ
papier
Krzysiek
6,04 (78 ocen i 5 opinii)

Opis książki

Tym razem wielki tropiciel nie objawionych prawd zajął się wyjaśnianiem tajemnic kamiennych kręgów, dolmenów, menhirów i innych megalitycznych budowli.

Gdzie kupić?

Opinie czytelników
Hubert | 2013-11-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-booki
Przeczytana: 24 listopada 2013

Daniken jest takim trochę "opozycyjnym politykiem". Niewielu go traktuje poważnie, ponieważ większość jego twierdzeń jest tak kuriozalna, że można je nazwać tylko na dwa sposoby - chore, albo genialne. Niemniej, jako etatowy opozycjonista, który słynie z krytycznego spojrzenia i nieulegania dogmatom (czy to religijnym, czy naukowym) robi coś. Zadaje pytania o podstawowe rzeczy. Pytania, na które każdemu się wydaje, że zna odpowiedzi.

Książka ta, jak większość tego autora nie powinna być brana zbyt poważnie, ale nie można jej odmówić specyficznej roli - zachęca do myślenia, czy rzeczywiście wiemy to, co wydaje się, że wiemy.

Hekate | 2014-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2014

Twórczość Danikena można lubić lub nie, postawa pośrednia jest raczej rzadka. Osobiście lubię jego niekonwencjonalne poglądy, choć traktuję je z oczywistą rezerwą.
Za plus tej pozycji uznałabym zdystansowanie samego autora do opisanych teorii.
Miło jest czytać teorie 'naukowe' które nie bronią się na siłę, a jedynie stawiają pytanie 'dlaczego nie? wymyślcie coś lepszego!'
Nikt nie chce się tego niestety podjąć.
Co z minusami?
Zniechęciła mnie teoria linii.
Nie jestem na tyle zaawansowana geograficznie i elastyczna czasowo aby podjąć się jej sprawdzenia jednak jeśli sam autor pisze że na mapie o mniejszej skali teoria działa a na mapie o większej już nie to nie trzeba być zbyt zaawansowanym matematycznie żeby zauważyć że coś jest nie tak.
Drugi punkt minusowy?
Teoria o Walhalli w jakiejś niemieckiej wsi.
Wybaczcie ale nie skomentuję...
Nieporozumień jest tu co prawda więcej jednak styl jak zawsze miły czytelnikowi a pomysły hm...ciekawe.
Myślę jednak że jak na autora pozycja, a szczegól...

Arkadiusz | 2014-08-21
Przeczytana: 20 sierpnia 2014

Przyznam, że cała ta (popularna ostatnio na History Channel i nie tylko) teoria o "starożytnych astronautach" zaintrygowała mnie. Byłaby bardziej przekonująca, włączając w to treść tej książki, gdyby autorzy rzadziej dawali się ponieść fantazji. Poza tym dochodzi jeszcze spora dawka niewiedzy, a czasem wręcz ignorancji, wobec niektórych odkryć i dziedzin nauki.
Przykładowo - autor doszukuje się związku pomiędzy podobnymi odkryciami i rozwiązaniami w różnych miejscach na ziemi. Wyklucza samodzielny kontakt pomiędzy nimi. Niech będzie. Sugeruje protoplastów wszelakich bogów, czyli (nazywając rzeczy po imieniu) kosmitów. No dobra. Ale dlaczego zignorował zupełnie całą dziedzinę psychologii i socjologii, która, jak podejrzewam, miałaby całkiem sporo różnych i sensownych wyjaśnień. Przykładowo wyjaśnienie dlaczego ludzie podobnie obrazowali wszelakie bóstwa. To wynika z psychologii. Skąd w nich pragnienie kontynuowania dzieł poprzedników (na przykład w budowie megalitycznych konst...

igus85 | 2013-01-31
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam
Przeczytana: 31 stycznia 2013

Super jak kogoś to interesuje daje duzo do myslenia.

Rufi | 2010-09-28

62. rocznica
  • Jan Nowak-Jeziorański
    100. rocznica
    urodzin
    Włócząc się natknęliśmy się na ruiny wspaniałego rokokowego pałacyku. Pod nogami walały się porozrzucane w dramatycznych pozach resztki porozbijanych rzeźb, główek aniołków, pozostałości wspaniałych ornamentacji i stiuków, kawałki złoconych ram i kosztownych boazerii. Nagle chwytam samego siebie na... pokaż więcej
  • Joanna Jodełka
    41. rocznica
    urodzin
    Popękanej duszy nie zalepi się pozorami, nie udekoruje gadżetami jak choinki, żeby była kolorowa kolorami, żeby świeciła światełkami, żeby nie było widać, jak powoli zdycha w przyjemnej atmosferze.
  • Graham Greene
    110. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy uświadomił sobie ból, nieunikniony we wszystkich stosunkach między ludźmi – ból, który się cierpi, i ból, który się zadaje. Jacy jesteśmy głupi, że się boimy samotności.
  • Marc Spitz
    45. rocznica
  • John Ronald Reuel Tolkien
    41. rocznica
    śmierci
    Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.
  • Józef Wolski
    6. rocznica
  • Tom Clancy
    1. rocznica
    śmierci
    Mądry człowiek zna swoje miejsce. A odważny wykorzystuje nadarzające się okazje.
  • Marek Edelman
    5. rocznica
    śmierci
    Bo obojętność w pewnym momencie jest tym samym co morderstwo, zabójstwo. Jak się przyglądasz złu i odwracasz głowę albo nie pomagasz, kiedy możesz pomóc, to stajesz się współodpowiedzialny. Bo twoje odwrócenie głowy pomaga tym, którzy dopuszczają się zła.

Znajdź nas na Facebooku