Kosmiczne miasta w epoce kamiennej

Wydawnictwo: Prokop
6,07 (92 ocen i 5 opinii)
tłumaczenie
Grzegorz Prokop
Die Steinzeit war ganz anders
8390020440
popularnonaukowa
Krzysiek

Tym razem wielki tropiciel nie objawionych prawd zajął się wyjaśnianiem tajemnic kamiennych kręgów, dolmenów, menhirów i innych megalitycznych budowli.

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Nie ma nieba
  • Pół świata
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Alan Stoob, łowca nazistów
  • Etta i Otto i Russell i James

8,57 (7 ocen i opinii)
Pół świata
Joe Abercrombie

7,5 (6 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

8 (9 ocen i opinii)
Alan Stoob, łowca nazistów
Saul Wordsworth

Ekspozycja
Remigiusz Mróz

8,4 (5 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Hubert | 2013-11-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-booki
Przeczytana: 24 listopada 2013

Daniken jest takim trochę "opozycyjnym politykiem". Niewielu go traktuje poważnie, ponieważ większość jego twierdzeń jest tak kuriozalna, że można je nazwać tylko na dwa sposoby - chore, albo genialne. Niemniej, jako etatowy opozycjonista, który słynie z krytycznego spojrzenia i nieulegania dogmatom (czy to religijnym, czy naukowym) robi coś. Zadaje pytania o podstawowe rzeczy. Pytania, na które każdemu się wydaje, że zna odpowiedzi.

Książka ta, jak większość tego autora nie powinna być brana zbyt poważnie, ale nie można jej odmówić specyficznej roli - zachęca do myślenia, czy rzeczywiście wiemy to, co wydaje się, że wiemy.

Hekate | 2014-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2014

Twórczość Danikena można lubić lub nie, postawa pośrednia jest raczej rzadka. Osobiście lubię jego niekonwencjonalne poglądy, choć traktuję je z oczywistą rezerwą.
Za plus tej pozycji uznałabym zdystansowanie samego autora do opisanych teorii.
Miło jest czytać teorie 'naukowe' które nie bronią się na siłę, a jedynie stawiają pytanie 'dlaczego nie? wymyślcie coś lepszego!'
Nikt nie chce się tego niestety podjąć.
Co z minusami?
Zniechęciła mnie teoria linii.
Nie jestem na tyle zaawansowana geograficznie i elastyczna czasowo aby podjąć się jej sprawdzenia jednak jeśli sam autor pisze że na mapie o mniejszej skali teoria działa a na mapie o większej już nie to nie trzeba być zbyt zaawansowanym matematycznie żeby zauważyć że coś jest nie tak.
Drugi punkt minusowy?
Teoria o Walhalli w jakiejś niemieckiej wsi.
Wybaczcie ale nie skomentuję...
Nieporozumień jest tu co prawda więcej jednak styl jak zawsze miły czytelnikowi a pomysły hm...ciekawe.
Myślę jednak że jak na autora pozycja, a...

Arkadiusz | 2014-08-21
Przeczytana: 20 sierpnia 2014

Przyznam, że cała ta (popularna ostatnio na History Channel i nie tylko) teoria o "starożytnych astronautach" zaintrygowała mnie. Byłaby bardziej przekonująca, włączając w to treść tej książki, gdyby autorzy rzadziej dawali się ponieść fantazji. Poza tym dochodzi jeszcze spora dawka niewiedzy, a czasem wręcz ignorancji, wobec niektórych odkryć i dziedzin nauki.
Przykładowo - autor doszukuje się związku pomiędzy podobnymi odkryciami i rozwiązaniami w różnych miejscach na ziemi. Wyklucza samodzielny kontakt pomiędzy nimi. Niech będzie. Sugeruje protoplastów wszelakich bogów, czyli (nazywając rzeczy po imieniu) kosmitów. No dobra. Ale dlaczego zignorował zupełnie całą dziedzinę psychologii i socjologii, która, jak podejrzewam, miałaby całkiem sporo różnych i sensownych wyjaśnień. Przykładowo wyjaśnienie dlaczego ludzie podobnie obrazowali wszelakie bóstwa. To wynika z psychologii. Skąd w nich pragnienie kontynuowania dzieł poprzedników (na przykład w budowie megalitycznych...

igus85 | 2013-01-31
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam
Przeczytana: 31 stycznia 2013

Super jak kogoś to interesuje daje duzo do myslenia.

Rufi | 2010-09-28
Przeczytana: 1997 rok