„Jesteście naszą wielką szansą”. Młodzież na rozstajach komunizmu 1944–1989

Wydawnictwo: Instytut Pamięci Narodowej
historyczna

Niniejsza publikacja jest zbiorem referatów wygłoszonych podczas konferencji naukowej „»Jesteście nasza wielką szansą«. Młodzież na rozstajach komunizmu 1944–1989”, zorganizowanej przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Warszawie. Przedstawiono w nich różne przejawy aktywności młodzieży polskiej po 1944 r., zarówno w organizacjach związanych z Polską Partią Robotniczą i Polską Zjednoczoną Partią Robotniczą, niezależnych organizacjach starających się jednak działać legalnie, jak i formacjach nastawionych na opór wobec systemu komunistycznego.

Tom dopełniają artykuły autorów zewnętrznych, wspomnienia osób będących młodymi ludźmi w latach pięćdziesiątych oraz wybór dokumentów z Archiwum IPN.

(red. Paweł Ceranka i Sławomir Stępień)

źródło opisu: http://www.ipn.gov.pl/

źródło okładki: http://www.ipn.gov.pl/