Kto wrobił Kubusia Puchatka?

Wydawnictwo: Van Worden
978-83-926178-0-8
eseje, felietony
Inne
Polaris

Znany warszawski adwokat, potomek sławnych obrońców (ojciec - Maciej i dziadek - Stanisław), ożywia swą książką przygasłą ostatnio tradycję prawników-publicystów. I wybór jego felietonów, ogłaszanych w ciągu ostatnich pięciu lat na łamach Gentlemana, Home & Market, Zwierciadła i Gazety Finansowej godzien jest znakomitych antenatów. Owe pół setki tekstów ukazuje Jacka Dubois jako pełnego temperamentu polemistę, szermującego na przemian, a często naraz, niezłomną logiką i zadziornym poczuciem humoru. Ze swojej obrończej ławy okazuje się sarkastycznym obserwatorem życia politycznego i wnikliwym komentatorem obyczajów, przy czym, nie bez kozery, upomina się stale o wysokie standardy zawodów prawniczych i miejsce kultury prawnej w praktyce demokracji.

soniaqui01 | 2011-10-05
Sidance | 2016-12-02