Kolonia karna

Tłumaczenie: Wojciech Fladziński
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Skorpion". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The Penal Colony
83-85661-91-3
Kolonia, karna
dona

Skalista wysepka u wybrzeży Kornwalii, niegdyś rezerwat przyrody, staje się miejscem dożywotniego zesłania najgroźniejszych przestępców, psychopatów i terrorystów. W tym więzieniu bez krat, murów i strażników pozostawieni własnemu losowi skazańcy sami ustalają reguły życia na wyspie. W wyniku tragicznej pomyłki sądowej, pewnego lipcowego dnia dołącza do nich Anthony Routledge - typowy przedstawiciel brytyjskiej klasy średniej. Rozpoczyna się koszmar. Mimo zwątpienia, rozpaczy i paraliżującego strachu, bohater podejmuje bezwzględną walkę o przetrwanie. Książka wykracza poza ramy typowej powieści sensacyjnej.

źródło opisu: okładka

Daniel | 2012-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2012

Dialog kończący między więźniami przy keczu podczas gdy orki zaspokoiły swoje zaciekawienie nimi i odpłynęły był świetny.Strach dał im się wszystkim we znaki. Niektórym w majtki. Mój ulubiony.

Szkoda pana Kinga.

Vielan | 2016-11-26