Tajemny klucz do Millennium skandalisty Stiega Larssona

Las Claves de Millenium el Enigma Larsson
978-83-246-2690-8
Stieg Larsson, Millennium
Ag2S

Klucz do literackiej enigmy Korupcja polityczna, przestępczość, przemoc wobec kobiet, prostytucja, prawo do prywatności w epoce Internetu oraz niekontrolowana władza, jaką dysponują środki masowego przekazu — oto świat wyłaniający się z kart książek Stiega Larssona. Autor posługuje się konwencją kryminału i z lubością pławi się w ostrej krytyce współczesnego społeczeństwa, klas rządzących i...

Klucz do literackiej enigmy
Korupcja polityczna, przestępczość, przemoc wobec kobiet, prostytucja, prawo do prywatności w epoce Internetu oraz niekontrolowana władza, jaką dysponują środki masowego przekazu — oto świat wyłaniający się z kart książek Stiega Larssona. Autor posługuje się konwencją kryminału i z lubością pławi się w ostrej krytyce współczesnego społeczeństwa, klas rządzących i światowej finansjery.

To proza nieprzewidywalna i bezkompromisowa, fascynująca i mroczna. Zakochał się w niej nawet Mario Vargas Llosa: "Powtarzam raz jeszcze, wcale się tego nie wstydząc: wspaniała", zaś krytycy i czytelnicy na całym świecie okrzyknęli ją arcydziełem gatunku.

Wydawnicza sensacja, doskonały autor kryminałów, który pojawił się znikąd. Świat powieści kryminalnych rzadko jednocześnie podziwia i żałuje tak wielkiego talentu, jak Stieg Larsson.

"Sunday Times"
To coś więcej niż powieść — to narkotyk.

"Le Nouvel Observateur"
Jeśli Ty również jesteś fanem powieści Larssona, proponujemy Ci literacką ucztę, która osłodzi Ci fakt, iż kolejne tomy już nie powstaną. Znajdziesz tu informacje najbardziej soczyste, zaskakujące, niezwykłe, a czasem nawet skandalizujące, dotyczące tak trylogii, jak i postaci samego Stiega Larssona. Pozwolą Ci one zobaczyć fabułę z zupełnie innej perspektywy, oferując jednocześnie ponowne przeżycie bardzo silnych emocji.

Mychak | 2012-01-14

Książka przypomina instrukcję do gry planszowej, bezsens i strata czasu.

Yuki | 2013-11-10
Na półkach: Przeczytane, Skandynawia, 2013
Przeczytana: listopad 2013

Coś strasznego. Jedna z najgorszych książek jakie kiedykolwiek czytałam. Chociaż może powinnam nazwać tą pozycję nie książką, a typową szkolną książeczką ze streszczeniem i opracowaniem lektur, bo takie odnosi się wrażenie czytając ten "tajemniczy klucz do millennium".

indiana ego | 2010-10-11
Przeczytana: 11 października 2010

Ta książka to pomyłka. Większa jej część to streszczenie wątków. Dwie gwiazdki tylko dlatego, że jednak dotyczy Millenium.

indiana27 | 2012-03-14
Przeczytana: 14 marca 2012

Wiele słyszałam o trylogii "Millenium", w zasadzie same pozytywy, chcę przeczytać zanim obejrzę film.

Slavko | 2015-07-31
Lunatyczka | 2014-10-16