Wędrówka po labiryncie

Okładka książki Wędrówka po labiryncie Mary Jo Putney
Okładka książki Wędrówka po labiryncie
Mary Jo Putney Wydawnictwo: Da Capo Cykl: Koło przyjaciół (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Koło przyjaciół (tom 2)
The spiral path
Da Capo
2002-07-19
2002-07-19
Zuzanna Maj
przyjaciel rodzina małżeństwo

To taka historia dwa w jednym.czytałam juz o książce w książce,teraz miałam scenariusz filmowy na motywie książki w książce.Zawsze to coś odmiennego...Ciekawie się splata historia bohatera scenariusza z historią Kenziego,głównego bohatera książki.Próba odtworzenia roli Randalla wpływa na Kenziego traumatyzująco,zbyt wiele musi on czerpać ze swoich własnych przeżyć,by przedstawiona przez niego rola wypadła wiarygodnie.Wydaje mi się,że małżeństwo Raine i Kenziego od początku nie miało wielkich szans na przetrwanie.on zamkniety w sobie,nie opowiadający o własnej rzeszłości,ona bojąca mu się zaufać...Żadnego słowa kocham,żadnej bliskości,prócz tej fizycznej...Dobrze,że dostali druga szansę.
Autorka,mimo,że pisze romanse,nie boi się poruszać tematów trudnych i kontrowersyjnych.Dziecięca prostytucja,pedofilia,molestowanie seksualne-te tematy nie należą do łatwych.Mimo wplecenia ich w fabułę książki ,nie miałam poczucia ciężkości poruszanej tematyki.Dobrze ukazana jest trauma bohatera,zmaganie się z bolesną przeszłością,choć miałam w pewnej chwili wrażenie że zbytnio ten wątek autorka uprościła.Kenzie nie miał problemów z własną seksualnością do czasu,kiedy to wykrzyczano mu w twarz ,że zajmował się prostystucją.wedy nagle,jakby mu przełaczono jakiś guziczek i nagle nie potrafi znieść bliskości,dotyku drugiego człowieka itp.Trochę to było zbyt nagłe.To samo z wędrówka po labiryncie,która ma mu pomóc.Wystarczy przejść przez labirynt i wyjść z niego by trauma ustąpiła?Nie wydaje mi sie,żeby to mogło byc takie proste.Tu autorka troche przedobrzyła.
Mimo wszystko książkę czytałam z duzym zainteresowaniem.Dotychczas znałam Putney jako autorkę romansów historycznych,które bardzo lubię,tym razem poznałam ją w nieco innej odsłonie.Chętnie sięgnę po inne jej współczesne książki.

Czytałam chyba wszystkie książki tej autorki, a ta należy do tych lepszych.

Czytałam chyba wszystkie książki tej autorki, a ta należy do tych lepszych.

Chory psychicznie aktor i jego nieufna żona. Małżeństwo w którym nikt nie wypowiedział słowa "kocham". Wydaje się, że wszystko się rozpadło.
Ale to nie koniec. Niespodziewana konfrontacja z przyszłością może wszystko zmienić. Kenzie już nie może ukrywać swoich uczuć za stalową ścianą, musi zaufać Reinie.

Najlepsza część z całego cyklu. Ah, rewelacyjna. :D

Najlepsza część z całego cyklu. Ah, rewelacyjna. :D

Świetna....

Świetna....

Choć książki Mary Jo Putney to tylko romanse, ale siłą autorki jest to, że nie boi się w swoich książkach poruszać trudnych i ważnych tematów, takich jak np. molestowanie seksualne, prostytucja, bolesne dzieciństwo. "Wędrówka po labiryncie" porusza również inny fascynujący mnie temat, który należałoby nazwać "druga szansa", bo to historia rozbitego małżeństwa, które właśnie tę swoją drugą szansę na szczęście wykorzystuje w pełni. Polecam!

• Przeczytane 2009
  • Przeczytane 2022
  • Romans
  • Mary Jo Putney
  • Powieść obyczajowa

Dodaj cytat z książki Wędrówka po labiryncie