Dalej są tylko smoki...

Wydawnictwo: Siedmioróg
83-7162-225-2
smoki, kryminał
Elżbieta

Co łączy siódemkę międzynarodowych sław z dziedziny archeologii z polską tłumaczką? Kim była piękna Bilqis, władczyni Sabejczyków z Królestwa Saby? Co wiąże ją i pozostałych ze stukaratowym diamentem przynoszącym nieszczęście od trzech tysięcy lat? Dlaczego uczeni giną jeden za drugim? Jest to opowieść o ludzkich słabościach, chciwości i legendzie sprzed wieków.

Kachusek | 2015-11-03
Przeczytana: 01 listopada 2015

Opowieść tak napisana, że wciąga od pierwszych stron.. wprawdzie to bajka, ale idealnie nadająca się do nagrania na jej podstawie filmu :) Jest akcja, jest trochę adrenaliny, jest tajemnica. Są poszukiwania diamentu, połączone z powrotami do przeszłości, zahaczającej o Titanica i o czasy wojenne. Bardzo ciekawe, przygodowe fantasy.

Izka | 2015-04-29
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 27 kwietnia 2015

Ciekawa fabuła, świetny pomysł. Troszeczkę niedopracowana, jakby autorka miała ograniczoną ilość stron. Czyta się szybko i przyjemnie.

zlatawiecz | 2014-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2014

Mam wrażenie, że ta historia jest niedopracowana. Więc, mamy tajemnicę, starożytną klątwę i grupę naukowców na konferencji naukowej w Szwajcarii. Historia się rozwija, zwiększa tempo, tajemnica jest coraz bardziej fascynujące i historia kończy się w banalny sposób, który wcale nie pasuje do fabuły. Więc moim zdaniem pisarka mogła się pokusić o jeszcze kilka rozdziałów.

Astat | 2013-09-30
Przeczytana: 08 września 2009

Trochę za bardzo przypominała mi przygody Indiany Jonesa... Oczekiwałem czegoś lepszego, z przesłaniem, a nie tylko akcji.

Kaśko | 2014-11-08

Nie lubię książek fantastycznych i z zasady omijam je szerokim łukiem. Dlaczego pożyczyłam więc "Dalej są tylko smoki"? Nie wiem. Naprawdę, nie mam pojęcia. Ale całkowicie zakochałam się w tej książce i bohaterach. Czytałam ją chyba z 10 (!!!!!) razy, co jest moim absolutnym rekordem :) Co prawda zakończenie troszkę mnie rozczarowało (oczywiście przy czytaniu za pierwszym razem ;)), ale nie zmienia to całkowitej oceny. Polecam, bardzo ciekawe połączenie kryminału i lekkiej fantastyki.

Venezia | 2014-03-12
Przeczytana: 05 maja 2007