Na ziemi Izraela

Poh ve-sham be-erets Yisra'el
83-7054-089-9
Izrael, esej, reportaż
Liritio

Reportaż - owoc podróży autora po własnym kraju, fascynująca relacja z dziesiątków rozmów i dyskusji. Oz stara się w swym pisarstwie być obiektywny, widzi błędy Palestyńczyków, ale też błędy Żydów mieszkających w Izraelu, widzi dramat dwóch narodów skazanych na współżycie na jednym, ciasnym skrawku ziemi.

źródło opisu: Niezależna Oficyna Wydawnicza NOWA, 1996

źródło okładki: http://www.antykwariat.waw.pl/ksiazka,1046592/amos...»

MenachemYahalom | 2016-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2016

Książka GE-NIAL-NA! Wiadomo, Amos Oz - to nie mogła być zła książka, ale jest bardzo, bardzo dobra. Niby reportaż, niby polityka i to niełatwa - a czyta się jak najlepszą beletrystykę na świecie. Wypowiedzi rozmówców Amosa, mimo że czasami zajmują nawet kilka stron, nie nudzą, nie nużą, nie ma się ochoty czytać tylko co trzeciego zdania. Nie! Ja osobiście miałem wrażenie, że siedzę tuż obok Amosa w Jerozolimie i jestem naocznym świadkiem tych emocjonujących debat - magia chwili oddana jest w sposób niezaprzeczalnie mistrzowski. Dodatkowo postawa samego autora, który się dystansuje od tematu i pozwala mówić - godne pochwały. Właściwie, to mógłbym powiedzieć, że książki nie przeczytałem, a usłyszałem, zobaczyłem, przemierzyłem dzięki niej kilkaset kilometrów i kilkadziesiąt lat. Z czystym sercem polecam!

Yael | 2016-07-09
Przeczytana: 04 września 2009