Lot ku planecie Yiktor

Cykl: Moon Magic (tom 3)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Flight in Yiktor
Umina

W czasie wpływu Księżyca Trzech Pierścieni na planecie Yiktor dzieją się rzeczy, o których wiedzą tylko Wolni Kupcy. Jednym z nich jest Krip Vorlund, członek załogi statku handlowego "Lydis", który na tej właśnie planecie poznał czarodziejkę Maelen. Obydwoje starają się teraz pomóc Faree - okaleczonemu niewolnikowi. Dzięki nim rozpoczyna on dramatyczną walkę o siebie, odkrywając zarazem swoje wyjątkowe zdolności psychiczne. Maelen, Krip i Faree odpierają atak wrogów, wracając na rodzinną planetę Maelen - Yiktor.

źródło opisu: Zysk i S-ka, 1996

źródło okładki: sfnapoziomie.pl

betulek | 2016-10-26

W porównaniu z poprzednimi dwoma tomami - zdecydowanie nijaki. Kilka wątków rozpoczętych, ale porzuconych albo rozwiniętych niedbale. Bohaterowie na początku wyznaczają sobie cel, ale później okazuje się, że wcale im na tym tak bardzo nie zależało. Nie zapada w pamięć nic prócz postaci nowego bohatera, Faree - nieszczęśliwego, ale dzielnego, brzydkiego kaczątka.

Martyna | 2015-10-23
Tibora | 2015-09-16