Bestie. Zbrodnie i kary

Wydawnictwo: Profi
83-87861-04-9
historia
Wiewiórska

To przerażająca prawda o największych ludzkich bestiach w Polsce II połowy XX wieku. Seryjni zabójcy, okrutni mordercy, gwałciciele, kanibale, pedofile i sadyści. To paradokumentalny opis działań sprawców, relacje bezpośrednich uczestników zdarzeń, przebieg procesu wykrywania przez policję i prokuraturę, sądowa ocena czynów bestii, kary i wyroki. To fakty, oceny, spekulacje.

Patrycja Pawlak | 2014-12-22
Przeczytana: 26 sierpnia 2014

Świetna książka kryminalna przedstawiająca seryjnych morderców z Polski. Historie zarówno ciche, jak i te nagłaśniane. Wielkim plusem jest ukazanie każdej postaci, jej działania, w większości przypadków motywu, a także wyniku rozprawy na końcu każdego rozdziału. Naprawdę dobra książka, bo choć nie ocieka brutalnym przedstawieniem każdej sceny, działa na zmysły; a fakt, że historie są polskie i prawdziwe sprawia, iż książka oddziałuje na odbiorcę jeszcze intensywniej.

Paula | 2015-04-07

6/10

Dobra książka , lecz nie zrobiła na mnie szczególnego wrażenia. Moim zdaniem była to książka napisana trochę "po łebkach". Brakło mi w niej pewnych istotnych faktów związanychy z poszczególnymi sprawami. Rozdział o Leszku Pękalskim posiadał ponad 200 stron i połowa z tej lektury mogłaby zostać "wycięta".Czuję się troszkę rozczarowana , bo spodziewałam się po tej książce czegoś więcej :)

Marchewka | 2014-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2014

Kryminał pierwsza klasa. Jak ktoś lubi czytać o seryjnych mordercach, to polecam. Nie myślałam, że tylu ich było w Polsce. A to pewnie i tak nie wszyscy.

Justyna | 2014-12-10
Na półkach: Przeczytane, 2014, Pożyczone
Przeczytana: 10 grudnia 2014

Świetna charakterystyka największych polskich zbrodniarzy. Szczególnie podobał mi się opis krakowskiego wampira Karola Kota. Wszystko dokładnie w prosty sposób opisane. Polecam !

Adrian Chański | 2016-06-02
Joanna | 2015-09-29