Savage Worlds Explorer's Edition
hobby
WyrdHamster

Będzie brawurowo! Savage Worlds to najszybsza mechanika na rynku, dzięki której można błyskawicznie i z łatwością rozegrać ekscytujący pościg, ogromną bitwę, dramatyczny pojedynek - zarówno szermierczy, jak lotniczy. Proste zasady pozwalają tworzyć niezapomnianych bohaterów, którzy podczas niezwykłych przygód zmienią się z nowicjuszy w prawdziwe legendy. Przeżyjecie niezapomniane w chwile w dowolnych realiach, od baśniowych krain zamieszkanych przez smoki, przez odległe planety, po mroczne zakamarki Czarnego Lądu i amazońską dżunglę!

Będzie grywalnie! Savage Worlds to spełnienie marzeń o systemie, w którym przygody pisze się w mgnieniu oka, a prawdziwych bohaterów można stworzyć na kilka minut przed sesją. Mistrz Gry nie będzie musiał korzystać z komputera i wielu opasłych tomów, by przygotować scenariusz: wszystko, czego potrzeba, znajdzie w tej niewielkiej książeczce i własnej wyobraźni. Gracze szybko odnajdą się w każdych realiach i przygotują niezapomniane postaci, nie studiując godzinami setek bliźniaczo podobnych regułek. Zamiast szperać w podręcznikach, przemierzycie niezwykłe lądy i przeżyjecie wspaniałe przygody, dla których pożywki dostarczy wam własna inwencja oraz podręczniki z cyklu „Brawurowe światy”, opisujące rozmaite, niezwykłe realia gry.

WyrdHamster | 2010-08-11
Na półkach: RPG, Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Jak na podręcznik mechaniczny, polska edycja Savage Worlds jest fenomenalna. Szybka, filmowa i uniwersalna mechanika jest rozpisana na 176 stronach tak, by nie zajmowała zbędnego miejsca, okraszona ładnymi i bardzo ładnymi grafikami. Nie znajdziemy tu niemal ani krzytyny opisów, ale samo "mięcho" podręcznika rekompensuje to w stu procentach. Jeśli szukaliście gry szybkiej, łatwiej i przyjemnej - właśnie ją znaleźliście. ;]

Toddziak | 2011-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2011

Ciekawie napisany podręcznik, którego mechanikę da się zastosować do właściwie wszystkich konwencji, jakie tylko przyjdą nam do głowy. Zasady są proste i stawiają na kreatywność zarówno Mistrza Gry, jak i graczy. Trzeba będzie wypróbować system "w praniu" jak najszybciej.

Syzmon | 2011-08-09

Fajny, łopatologiczny system, który błyskawicznie pozwala tworzyć epickie przygody w dowolnych realiach. Super wydanie, szkoda tylko, że nie ma karty postaci dołączonej do książki na ostatniej stronie, tylko trzeba po internecie szukać.Jedyny szkopuł i za niego leci jedna gwiazdka.

DarkStar | 2012-10-01
Przeczytana: 29 września 2012

Szukałem jakiegoś prostego systemu, w którym mógłbym poprowadzić grę dla znajomych. Chciałem aby podręcznik był dostępny w języku polskim, aby system miał bardzo proste zasady, które da się wytłumaczyć graczom w pół godziny i nauczyć ich w to grać oraz żeby nie musieli czytać podręcznika. Do tego jeśli jeszcze system jest generyczny i umożliwia prowadzenie gry w dowolnej konwencji, to już w ogóle super. Te wszystkie wymagania spełnia właśnie Savage Worlds - dostajemy cienką, kolorową książeczkę formatu B5 na dobrej jakości papierze, a w środku znajdujemy całą niezbędną mechanikę do prowadzenia gry w dowolnym settingu - wygląda na to, że Brawurowe Światy umożliwiają nawet rozegranie dowolnej gry z marszu, mechanika powinna działać z horrorami, sci-fi, fantasy, opowieściami o piratach, poszukiwaczach skarbów, itd. Mechanika jest prosta, zwięzła i nie wymaga obliczenia kątu lotu pocisków przy użyciu ekierki i cyrkla oraz uruchamiania Excela celem obliczenia trafień, współczynników i...

WarHammster | 2016-08-10
Na półkach: RPG, Przeczytane

Posiadam nową wersję (niebieska okładka). Przejrzyste zasady, sprawna mechanika, na której można poprowadzić niemal wszystko co dusza zapragnie. Brakowało mi w podręczniku praktycznych przykładów, co prawda w trakcie gry wszystkie niedopowiedzenia zostały rozwiane. Dodatkowy plus to format, minusem jest brak podręczników w twardej oprawie. Polecam.

Buzz | 2016-06-09
Na półkach: RPG, Posiadam, Przeczytane