Stworzenie Świata

Création monde
rysunek, karykatura, humor, satyra, Biblia, Adam, Ewa
satyra
Librarianka

Zbiór rysunków znakomitego francuskiego rysownika karykaturzysty ukazujących w humorystyczny sposób stworzenie świata, zawartych w częściach: Niebo; Ziemia; Wody; Człowiek; Diabeł; Proste życie Adama i Ewy, poprzedzonych Rajską opowieścią - Kornela Makuszyńskiego. Wstęp i opracowanie Jana Szeląga.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Kaliber48 | 2015-08-16

Robiąc remanenty w swojej bibliotece i dopychając kolanem kolejne rzędy książek na regałach natrafiłem na cudowną książkę "Stworzenie Świata" Jean'a Effela. W latach 50tych i 60tych Jean Effel był rysownikiem absolutnie kultowym. Wszyscy zachwycali się jego prostotą kreski i niesamowitym poczuciem humoru, które wyrażał w swoich rysunkach. Jeśli nie macie w domu tego zestawu satyrycznych rysunków (wydanie z 1955 roku!) to jeśli będziecie w bibliotece wypożyczcie książkę, usiądźcie wygodnie w fotelu i zachwycajcie się postaciami Boga, Diabła, Adama i Ewy oraz Aniołkami. Wrażenia na całe życie. Naprawdę rewelacja!!!

Rozmieniony | 2015-12-16
8_oclock | 2015-09-15