Ranma 1/2. Tom 1

Tłumaczenie: Maciej Nowak-Kreyer
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Ranma 1/2". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
7 (58 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
Ranma Nibun no Ichi
83-237-9164-3
Ranma 1/2, manga, komiksy
komiksy
Olena

Nastoletni Ranma wyjechał wraz z ojcem do Chin, aby tam doskonalić się w sztuce walki. Teraz powraca do Japonii, skrywając pewną niezwykłą tajemnicę... Znakomita seria dla młodzieży, łącząca elementy komediowe z fantastycznymi.

Arthaniel | 2016-05-24
Przeczytana: 24 maja 2016

Chyba jestem masochistą. Z trudem przebrnąłem przez te 28 tomów wydania polskiego i jak pomyślę, że miałbym przeczytać jeszcze kolejne dziesięć, które tłumaczenia się nie doczekały (i pewnie nigdy się nie doczekają), to trochę mnie mdli. Bo właśnie taka jest ta seria: mdła. Czytelnik ma wrażenie, że czyta w kółko i w kółko o tym samym. A przecież żart, nawet ten najzabawniejszy, powtórzony miliard razy, szybko zaczyna irytować. "Ranma 1/2" to niestety dobitny dowód na to, że atrakcyjny pomysł wyjściowy to nie wszystko i trzeba też wiedzieć, jak ten pomysł potem dalej poprowadzić. Tutaj efekt końcowy jest taki, że urocza absurdalność pierwszych tomów bardzo szybko zostaje pochłonięta przez wszechogarniający debilizm nowych - naprędce improwizowanych i kompletnie nieprzemyślanych - wątków (oczyma wyobraźni aż widzę autorkę, rysującą kolejne kadry kolejnych rozdziałów, mruczącą sobie pod nosem łamaną angielszczyzną "i have no idea what i'm doing..."). Największym minusem tego...

Magdalena Pawlikowska | 2015-11-13
Przeczytana: 2010 rok

Humor absurdalny, często prostacki, jednak tak cudowny i zwariowany jak tylko się da.

Yuuki | 2012-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2012

Świetna manga, lekka i przyjemna, pozwala odetchnąć od codzienności, serdecznie polecam wszystkim!!!

Itemka | 2011-04-16

Absurd w stanie czystym, humor w stylu trudnym do opisania - akurat to, czego swego czasu potrzebowałam jako rozrywkę. Zero mądrości, zero filozofii, po prostu proste, idiotycznie zabawne i do szybkiego przeczytania. Po przeczytaniu wszystkich tomów można trochę skretynieć, ale właściwie dla tej zabawy warto podjąć takie ryzyko.

Mysz | 2016-09-09
Na półkach: 2016, Przeczytane, Mangi/Manhwy