Sorry, przepraszam

Tłumaczenie: Agnieszka Andrzejewska
Wydawnictwo: Muza
Sorry
emdeczka

? czwarta w dorobku australijskiej pisarki wzruszająca powieść psychologiczna ? książka nawiązuje do wydarzeń, które miały miejsce w Australii między 1900 a 1972 rokiem, kiedy to państwo odbierało Aborygenom dzieci o jaśniejszym zabarwieniu skóry, a następnie oddawało je na wychowanie białym rodzinom zastępczym ? powieść o przyjaźni, lojalności, poświęceniu i sztuce wybaczania Nicholas, angielski antropolog, wraz z żoną, wielbicielką Szekspira, przybywa do Australii Zachodniej, aby pisać pracę o rdzennych mieszkańcach kontynentu, do których jako "prawdziwy" Brytyjczyk odczuwa pogardę. Kiedy na świat przychodzi ich córka Perdita, rodzice właściwie nie zajmują się jej wychowaniem. Zostawiają ją samą sobie, a wkrótce przyjmują do domu w charakterze gosposi odebraną biologicznym rodzicom młodą Aborygenkę, Mary. Żyjąca na granicy rzeczywistości i fantazji Perdita zaprzyjaźnia się z głuchoniemym chłopcem z sąsiedztwa, a Mary darzy miłością i traktuje jak starszą siostrę. W czasie świąt Bożego Narodzenia dochodzi do tragedii.

Ervisha | 2011-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2011

Spodziewałam się ciekawszej i bardziej wciągajacej lektury - nie zachwyciła mnie

Carnival | 2014-11-19

Książka ciężka w czytaniu i nudna. Fabuła zapowiadała się ciekawie ale efekt końcowy totalnie rozczarowuje.

| 2015-09-26
Justyna | 2015-07-31