Artur Rex

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Arthur Rex
83-7150-870-0
gleba

Thomas Berger składając hołd ulubionej postaci z celtyckich mitów, opowiada na nowo legendę króla Artura. Powstała z tego powieść dla dorosłych, rozrywkowa, a zarazem epicka. Autor raczej upiększył, niż zmienił dzieło Mallory'ego; tchnął nowe, często rubaszne życie w ponadczasowe opowieści o rycerzach, turniejach i strapionych damach. Natykamy się tu na znane postaci: Artura, Ginevrę, Lancelota, Tristana i Izoldę, oraz opowieści: miecz wbity w kamień, poszukiwanie Świętego Graala. Berger położył nacisk na ludzkie cechy szlachetnych postaci, których moralne słabości powodują ich upadek.

Anuszka | 2013-05-06
Przeczytana: 06 maja 2013