Pamiętnik BrzydUli

Ilona Kalinowska Wydawnictwo: W.A.B. rozrywka
rozrywka
W.A.B.
978-83-7414-714-9
brzydula marek praca dom mody

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Wykazy leków i artykułów sanitarnych dopuszczonych do obrotu w Polsce - 1984/85 Ilona Kalinowska, Maria Kamińska, Grzegorz Ozimek
Wykazy leków i... Ilona Kalinowska, M...

Lekkie czytadło.
Obowiązkowe jest najpierw obejrzenie serialu, ponieważ inaczej książka jest bez sensu.

Lekkie czytadło.

Moja opinia na:https://takieksiazki.blogspot.com/2021/02/julia-kaminska-brzydula-pamietnik.html

11.11.2019 - mam ogromny sentyment do serialu, dlatego odświeżyłam sobie książkę i serial

Książka tylko dla fanów serialu-stanowi jego uzupełnienie. Sposób zaprezentowania przemyśleń Uli Cieplak pasuje do jej serialowej postaci (bohaterka jest sympatyczna, ale nieco infantylna, wiec ciezko by bylo, zeby jej dziennik byl inny). Mimo wszystko spodziewałam się po książce czegos więcej. Na pewno nie należy traktować jej jako samodzielnej pozycji, bo można się srodze zawieść.

Oglądałam serial.
Przeczytałam książkę
iii...
Myślę, że jedno bez drugiego żyć nie może, dlaczego?
Książka bez serialu ma w sobie za szybkie tempo. Szybko, szybko i zakończenie zjadło. Oj jaka szkoda- a ja tylko na to czekałam.
Serial fajnie się ogląda, nie powiem ciekawy, zabawny, wciągający, nawet lepszy niż książka, a jednak, bez pamiętnika, nigdy byś się nie domyśliła, że Maciek miał kota. Zakończenie było oczywiście, ale..coś w nim brakowało, tego zakończenia z iskrą z rozmachem, a tu lipa.
Trochę ponarzekałam, ale i książka i serial mocno wryły mi się w psychikę, dlatego myślę, że obydwie pozycje są godne polecenia.

Oglądałam serial.
Przeczytałam książkę
iii...
Myślę, że jedno bez drugiego żyć nie może, dlaczego?

Książka nie najwyższych lotów, ale także nie spodziewałam się takich. Niestety książka od serialu różni się i to diametralnie. Serial bardzo lubiłam książkę już nie. Przeczytałam, ale język jakim napisana jest ta książka jest raczej dla młodzieży niż dla mnie. Po prostu książka przy, której spędza się dość miło czas. Taka trochę dla tych co chcą się zrelaksować! można się pośmiać nie powiem, ale tekstów z serialu za dużo tutaj nie znajdziecie.

Przeczytałam dość dawno i szczerze mówiąc czytało mi się miło i szybko. Książka tak samo jak serial jest urocza i wciągająca. Nie rozumiem negatywnych opini o niej :)

Szybko, przyjemnie się czyta:)
Przeczytane kilka razy.

Szybko, przyjemnie się czyta:)
Przeczytane kilka razy.

Lekka w odbiorze, chociaż na próżno szukać tutaj skomplikowanych metafor. Wydana raczej na fali popularności serialu, stanowiąca jego idealne uzupełnienie.

No kto nie słyszał o Uli brzyduli. Kultowy serial wiec jest też i książka. Bardzo fajnie i szybko się czyta. Przeczytałam w niecałe 2 godziny.

• 2010

Julia Kamińska Brzydula. Pamiętnik Zobacz więcej