Jasne światła wielkiego miasta

Tłumaczenie: Patryk Gołębiowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria KULTowa". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: G+J
Bright lights, big city
powieść, życie, nałóg
Phobos

Młody nowojorczyk marzący o karierze pisarza przeżywa kryzys. Jest znużony pracą w renomowanym czasopiśmie, zostawiła go żona i cierpi na brak weny. Aby zapomnieć o problemach, pogrąża się w kokainowym nałogu oraz świecie pubów i nocnych klubów Manhattanu. Chce skosztować wszystkiego, co ten raj ma w ofercie, choć jednocześnie czuje, że kac następnego dnia rano może być rezultatem czegoś więcej niż nadmiaru narkotyków i alkoholu.

betina360 | 2015-02-04
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 04 lutego 2015

Ksiazka o mlodosci narkotykach i muzyce. Mlody nowojorczyk po tym jak rzucila go zona ucieka w swiat kokainy i imprez.

formalina | 2013-10-30
Przeczytana: lipiec 2012

Idź, zaćpaj, zniszcz czas.

Popraw błąd w artykule, bo przedmiot artykułu zaskarży redakcję i trzeba będzie płacić. Wyrób się z deadline'm, bo twoja redaktor jest wystarczająco wredna, nie dawaj jej dodatkowego powodu do zwolnienia. Tocz małe rozmówki z ludźmi z biura, który byliby dużo ciekawsi poza biurem, ale nigdy nie miałeś śmiałości czy chęci, żeby. Spotkaj się z kumplem, idź do klubu, zaćpaj, może poznaj kogoś, potańcz, (nie)sam idź do łóżka, przeżyj dzień.

Są ludzie, dla których robota w nowojorskiej redakcji jest szczytem marzeń. Osiągnąwszy to zaczynają szukać kogoś, z kim stworzyliby sobie małą stabilizację i mieli te przepisowe 2.5 dziecka. I byłoby wspaniale. Inni w Nowym Jorku starają się pisać mimo zakochania w neurotycznej sąsiadce. I też byłoby im wspaniale. Jeszcze inni żyją od działki do działki jak główny bohater. I nie jest wspaniale. Życie nie jest wspaniałe. Ale ta historia- owszem.

Amalena | 2013-08-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 30 sierpnia 2013

Kupiona kiedyś przypadkiem jako dodatek do babskiego tygodnika. Długo czekała na swoją kolej. Temat wydaje się być całkiem dobry: jest pisarz, kryzys twórczy, rozstanie, uzależnienie, śmierć bliskich. Czegoś jednak w tej książce zabrakło, nie umiem do końca określić czego.
McInerney chciał chyba pokazać jak bardzo był zepsuty i zwyczajny ówczesny świat - jakby nie był taki do dziś... Można mieć przecież wszystko, ale nie być szczęśliwym; a stoczyć się na dno jest tak bardzo łatwo. Pasuje tutaj bardzo styl narracji. Ogólnie książka całkiem całkiem. :)

olcyna | 2016-01-09
Przeczytana: 03 listopada 2014

troche ciezko mi sie czytalo, bo jest pisana w drugiej osobie liczby pojedynczej, ale nie zeby byla to jakas powazna wada

Paulina Cieślak | 2014-04-29
Przeczytana: 27 kwietnia 2014

Książka zdecydowanie nie w moim guście. Nie rozumiem jej fenomenu, no ale to tylko moje zdanie ;)

goonerette | 2016-08-24
Na półkach: 2016, Przeczytane