Miłek z Czarnego Lasu

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Fantastyczne czytanie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Powergraph
6 (8 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-61187-01-1
zwierzęta, wiewiórka
Polaris

Czy wiesz, że wystarczy zejść z parkowej alejki, zanurzyć się między liście łopianu i gęstwinę jarzębin, aby spotkać Miłka, Kaladyna i Tupetkę? "Miłek z Czarnego Lasu” to piękna i ciepła opowieść o nieśmiałości i wrażliwości, o narodzinach przyjaźni i poszukiwaniu własnego miejsca w życiu. W jednej z części Czarnego Lasu, nad brzegiem Szemranki, niewidoczni dla większości ludzi, wiodą swe...

W jednej z części Czarnego Lasu, nad brzegiem Szemranki, niewidoczni dla większości ludzi, wiodą swe spokojne życie jego mali mieszkańcy, a wśród nich: kronikarz Kaladyn, który marzy by być niczym Juliusz Cezar, rodzina Kibaków, uwielbiająca grę w warcaby, energiczna Tupetka, mędrzec Semper, który mówi rzadko, ale zawsze mądrze.
Pewnego dnia pojawia się intruz. Do Czarnego Lasu przybywa, uciekający przed złą przeszłością Miłek. Małe, pomarańczowe, wystraszone stworzonko szybko zdobywa sympatię mieszkańców.

Mirage | 2012-03-01
Przeczytana: 2011 rok

Opowieść o wiewiórce, która po po "przejściach", ucieczce z miejsca, którego nie można nazwać domem, zamieszkuje i znajduje nowych przyjaciół w Czarnym Lesie. Plusem dla małych czytelników jest to, że Miłek wraz z przyjacielem starają się spełnić marzenie dziewczynki chorej(prawdopodobnie na raka).

Lulein | 2016-07-02
Kakyuu | 2015-10-13