Żywy trup : dramat w 6 aktach (12 odsłonach)

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Nowości Literackie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Księgarnia St. Sadowskiego
ania_och

Arkadiusz Krzyżewski | 2013-12-17

Co do zasady kawał dobrej literatury - w końcu wiadomo kto zacz. Trudno jednak nie zauważyć, że Tołstoj nieco traci rezygnując z prozy, przede wszystkim (subiektywnie weryfikowany) czar odmalowywania osobowości nie ma tej intensywności przekazu - powieściowe charaktery u rosyjskiego mistrza zdają się ustawicznie barwione jakąś wielokątną potęgą, tutaj zaś logika gatunku uniemożliwiła w pełni oddać głębi tych barw. A właśnie takie synestezyjne niemal ukazanie wszystkich wrażliwości jest najbardziej chyba wyrazistą miarą jego wielkości.

Nie do końca uzasadniony - a z całą pewnością mało przejrzysty - wydaje się podział na sześć aktów.

cezar89 | 2015-01-20
Justyna | 2011-05-07
ejrene | 2011-03-29
Przeczytana: 29 marca 2011
Aria | 2010-08-10
Na półkach: Przeczytane, Moje! :)
Dzieciak | 2016-03-31