Z dobrej rodziny

Wydawnictwo: Twój Styl
Di buonafamiglia
83-7163-149-9
niebieska

Dwie siostry ze starej włoskiej rodziny - spokojna i rozważna Klara oraz Wirgina, żywa i porywcza, wspominają swoje życie. Te same fakty, przeżycia i zdarzenia, zarówno historyczne, jak i prywatne i intymne, przybierają różne kształty w ich interpretacji, tworząc fascynującą opowieść pełną uczuciowego napięcia. "Dlaczego zawsze byłaś posłuszna regułom, niepisanym i niewypowiedzianym,...

"Dlaczego zawsze byłaś posłuszna regułom, niepisanym i niewypowiedzianym, niewidocznym, a tak bardzo oczywistym, że w żaden sposób nie mogłaś ich złamać? Czemu nie byłaś jak Wirginia?"

"Klara jest obrażona, to ona doznała krzywd, a ja jestem winna. Takie było moje zadanie już od początku, rola, jaką wyznaczyło mi życie, już nawet ja sama uważam ją za swoją".

wiejskifilozof | 2011-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2011

Przeczytałem w jeden dzień , ot nic szczególnego .

majkabally | 2013-12-08
Przeczytana: 06 grudnia 2013

można sobie podarować, choć nie razi językiem, jak wiele tego typu opowiastek

silver | 2012-10-24

Gdy przeczytałam tę książką byłam w gimnazjum, więc minęło już sporo czasu, a wywarła ona wtedy na mnie bardzo duże wrażenie. Po pierwsze zaciekawił mnie sposób narracji, gdyż pierwsza część książki została napisana w drugiej osobie, czego nigdy wcześniej, ani nigdy później nie spotkałam. Historia może nie jest porywająca, ale chyba nie oto tu chodziło. Te same wydarzenia zostały opisane z punktu widzenia dwóch sióstr, które mają skrajnie różne charaktery. Ich losy są ciągle ze sobą połączone, decyzje i czyny jednej wpływają na drugą. Często doprowadza to do smutnych okoliczności, wzajemna niechęć i oddalenie się między Klarą a Wirginią pogłębiają się. A wystarczyłoby tylko ze sobą porozmawiać. Gorąco polecam.

Anna | 2016-10-17
Przeczytana: 04 listopada 2012