Gdy Żydzi spotkają Mesjasza. Świadectwa rabinów

Tłumaczenie: Janusz A. Sztorc
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Judaizmu Mesjanistycznego". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Sofer
7 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
When Jews face Christ
Żydzi Mesjańscy, mesjanizm
religia
Piotr Fras

Ta pozycja należy do Biblioteczki Judaizmu Mesjanistycznego. Zamieszczone świadectwa Rabinów to świadectwa nowonarodzenia do Jezusa – Mesjasza. To świadectwa mocy Ducha Świętego, który kiedyś przeobraził Saula z Tarsu w Świętego Pawła a dzisiaj konserwatywnych wyznawców Judaizmu w Owce jednego pasterza – Jezusa.

Cudowna, piękna i wzruszająca książka. Jak można nie płakać ze wzruszenia czytając na przykład takie słowa jednego z rabinów: "Mój Panie, Mesjaszu Jeszuo, Ty jesteś jedynym, który powinien być uwielbiony przez Izraela, Ty jesteś Tym, który pojednał ludzi z Bogiem. Od dzisiaj będę Ci służył, bez względu na cenę."

Nie było im łatwo uwierzyć- powstrzymywały ich negatywne doświadczenia związane z chrześcijaństwem i antysemicka postawa ludzi uważających się za chrześcijan, a jednak otwarli się na światło Bożej Prawdy. Nie było im łatwo wytrwać- czasami nawet ich bliscy odrzucali ich, jednakże nie przestali kochać narodu żydowskiego, utożsamiać się z nim i zabiegać o jego zbawienie.

Piotr Fras | 2010-08-10
Na półkach: Przeczytane, Judaica, Posiadam
Przeczytana: 2007 rok

Świadectwa nawrócenia to akty wiary, których nie sposób zakwestionować. Czy to będzie alkoholik, któremu Chrystus dał moc do abstynencji- czy to będzie rabin, któremu Ten sam Chrystus da moc do przeciwstawienia się całej rodzinie, kongregacji. Efekt za każdym razem jest ten sam: Chrystus wczoraj i dzisiaj ten sam na wieki.

Zuziajka | 2016-03-18
ginewra | 2016-01-13