Dalziel & Pascoe. Małe sprzątanko

Tłumaczenie: Wojciech Szypuła
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dalziel i Pascoe". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Nowa Proza
A Pinch of Snuff
978-83-7534-009-9
Dalziel, Pascoe
Ag2S

Prawie w każdym mieście jest taki Calliope Club – dyskretny, trochę zapuszczony lokal, w którym można się napić, obejrzeć świński film i nikomu nie dzieje się krzywda. Kiedy jednak Peter Pascoe dowiaduje się, że w jednym z tych filmów komuś naprawdę stała się krzywda, wszystko się zmienia. Jego informatorem jest dentysta, Jack Shorter, któremu Pascoe bardzo chciałby móc zaufać. Niestety, na Shortera pada nieprzyjemne podejrzenie związane z pewną nieletnią pacjentką. Nic dziwnego, że podinspektor Dalziel zachowuje sceptycyzm wobec zapewnień dentysty – nawet po tym, jak włamanie do Calliope i podpalenie przynosi ofiarę śmiertelną. Pascoe zaczyna podejrzewać, że sprawa jest dużo poważniejsza – i dużo paskudniejsza – niż się na pierwszy rzut oka wydaje…

bewelka86 | 2013-11-19
Przeczytana: 18 listopada 2013

Czym się kierowałam wypożyczając tę książkę? Nie wiem. Może zachęcił mnie opis z okładki - miał być dobry kryminał policyjny. A co dostajemy? Jakąś taką opowieść o niby śledztwie, potem o kolejnym. Do tego świat filmów porno i lata 70. w Anglii. Mogło być ciekawie, ale jak dla mnie było ciężko i momentami nudno.

Bardzo łatwo podczas lektury wypadałam z rytmu, wszystko wydawało mi się ciekawsze od tej książki. Ale dotrwałam do końca - i końcówka całkiem niezła, ale też bez fajerwerków i rewelacji. Jakoś mnie ten Autor do siebie nie przekonał. Nie potrafiłam polubić żadnego z bohaterów "Małego sprzątanka" - nawet tytułowej pary Dalziel & Pascoe.

Czy polecam? Jak już naprawdę nie ma nic innego i jeśli ktoś jedzie pociągiem na drugi koniec Polski to może ten kryminał sobie wziąć. W pozostałych przypadkach - szukajcie czegoś innego.

Ana Pierce | 2011-10-05
Przeczytana: 02 października 2011

Rzadko kiedy sięgam po kryminały ,choć bardzo je lubię. Gdy zdarza się okazja chętnie je czytam i właściwie nigdy się nie rozczarowuję. Zaczynając "Małe sprzątanko" Reginald'a Hill'a nie wiedziałam czego się spodziewać ,ale już po chwili zostałam wciągnięta w świat angielskiej policji.

Reginald Hill ma bardzo lekkie pióro ,umie stworzyć atmosferę ,zaciekawić czytelnika i wykreować bohaterów.

"Małe sprzątanko" czytało mi się bardzo szybko i przyjemnie ,więc polecam wszystkim fanom dobrych kryminałów.

Pełna recenzja na http://i-tell-you-a-story.blogspot.com/2011/10/dalziel-pascoe-mae-sprzatanko-reginald.html zapraszam :)

Melania | 2016-03-07

Szczerze powiedziawszy nie mam pojecia o czym jest książka. Przewija się morderstwo, podpalenie, fałszywe oskarżenia. WSzystko typowo, jak w każdym kryminale. Przeczytałam już ich tyle, że mało co mnie zaskoczy lub nawet zainteresuje. Jednak to, jak książka jest napisana mnie urzekło. Śmiałam się przy czytaniu przez cały czas. Cięte dialogi, idealnie dopasowane w czasie komentarze, lekki sarkazam. Marzę tylko o tym by przeczytać wszystkie książki autora!

Anna | 2016-10-16
Przeczytana: 24 lutego 2016