Zapowiedź burzy

Okładka książki Zapowiedź burzy Marie-Sophie Vermont
Okładka książki Zapowiedź burzy
Marie-Sophie Vermont Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Ty + Ja literatura dziecięca
literatura dziecięca
Ty + Ja
Avis de temepte
Zielona Sowa
2008-01-01
2008-01-01
Iwona Puchalska
literatura dla nastolatek

Z tej serii ta książka jest chyba najmarniejsza. Naprawdę żadnej książki tam topornie mi się nie czytało.

Wakacje.
Piękna pogoda, mnóstwo wolnego czasu....
I wtedy pojawia się niezwykła dziewczyna o niezwykłym imieniu Oona i wszystko psuje. Zabiera Agacie przyjaciół, ostatecznie skreśla jej cały beztroski czas wolny od szkoły.
A wszystko jest winą taty; to on nalegał na jej przyjazd - jest córką starych znajomych ze studiów.

Jaki sekret ukrywa tajemnicza Amerykanka?

"Zapowiedź burzy" kupiła mi mama na wyprzedaży, za cztery złote.

Nie dziwię się, że była przeceniona. Napisana bez pomysłu (skromnie zauważę, że nawet ja mam lepsze pomysły na książki - póki co są zapisane w zeszytach leżących pod łóżkiem ;p),krótka. Chociaż w tym wypadku jej długość jest zaletą, bo naprawdę - nie wzbudza potrzeby czytania dalej, można powiedzieć nawet, że męczy. Mnóstwo, no... suchych żartów, nagłe zakończenie w według mnie nieodpowiednim momencie.
Nie polubiłam ani Agaty, ani Oony. Z tyłu napisano: "(...) Lubisz marzyć, drżeć pod wpływem emocji (...)?"
Hmmm... ja na pewno nie drżałam z emocji nad tą powieścią. Czytałam raczej machinalnie, a już na pewno nie z zainteresowaniem.

Nie ukrywam, że wolę książki z gatunku paranormal romance, ale obyczajowymi również nie gardzę. Nie jest to więc całkiem subiektywna ocena.
Może ze względu na jej 100 stron - nie ma tu co dalej o niej opowiadać.
Daję jej 3/10 (może powiecie, że to za surowa ocena, ale wyjątkowo szczególnie mi się nie podobała).
Chyba nie ma potrzeby dodawać, że nie mam póki co zamiaru sięgać po inne dzieła z serii "Ty i Ja = ♥"

Wakacje.
Piękna pogoda, mnóstwo wolnego czasu....

Jaki sekret ukrywa tajemnicza...

Przeczytałam już kilka książek z tej serii i w każdej pojawiał się wątek miłosny. Więc,gdy skończyłam czytać tą książkę byłam zdumiona że tutaj on nie odgrywał tak wielkiej roli jak w poprzednich powieściach.Ta książka jest lekka,na jeden wieczór,napisana językiem młodzieżowym.

Akcja dzieje się we Francji w czasie wakacji.Do francuskiej rodziny przyjeżdża Oona jest amerykanką i kiepsko mówi po francusku. niestety jej przyjazd niszczy relacje rodzinne.Tak naprawdę odwiedziny Oony nie są tylko w celach turystycznych kryje się za tym coś jeszcze.

Główną bohaterką jest 15-letnia Agata. Do jej domu przyjeżdża na 2 tygodnie Amerykanka o niespotykanym imieniu Oona. Jest ona córką przyjaciółki ojca Agaty. Oona ma przyjechać do ich domu by trochę podszkolić język. Agata jest wściekła. Na dodatek Oona zaprzyjaźnia się z kolegami Agaty. Dziewczyna nie może znieść swojego nowego gościa.

Książka pomimo bardzo krótkiej treści jest dosyć ciekawa. To już moja druga książka tego cyklu. Muszę przyznać że książki z tej serii bardzo szybko i łatwo się czyta. Chwilami irytowało mnie zachowanie Agaty. Książka napisana w bardzo prosty sposób. Cóż moja ocena jest pół na pół. Ciekawa i krótka ale zarazem nie powala na kolana. !

Książka pomimo bardzo krótkiej...

Świetna książka, tylko za mało rozwinięte zakończenie.

Świetna książka, tylko za mało rozwinięte zakończenie.

taka sobie

taka sobie

• Nie podoba mi się
  • SERIA: Ty + ja= serce
  • 2011 i wcześniej
  • Literatura młodzieżowa
  • Romanse
  • 2011

Dodaj cytat z książki Zapowiedź burzy