ABC Fotografii cyfrowej

Wydawnictwo: Buchmann
Fotografia
poradniki
okruszek

"ABC fotografii cyfrowej" to poradnik zarówno dla tych, którzy fotografią zajmują się dłuższy czas jak i dla tych, którzy nigdy nie mieli aparatu w ręku. Książka ta zawiera wiedzę nie tylko z dziedziny fotografii cyfrowej, ale także porusza wiele problemów z tematyki fotografii analogowej. Duża ilość przykładowych zdjęć pozwala na szybkie zrozumienie trudnych zagadnień. Fotograficzne...

Fotograficzne przykłady, praktyczne porady, proste wytłumaczenia trudnych zagadnień, cyfrowe laboratorium krok po kroku.

źródło okładki: www.wysylkowa.pl

NovemberRain | 2016-05-31

Jako stuprocentowy amator, który swoją przygodę z fotografią zaczął niecały miesiąc temu, jestem niesamowicie wdzięczna panu Tomaszowi za tę książkę. Cenne wskazówki, poparte licznymi przykładami, mnóstwo zdjęć, przejrzysty układ. Dla osób początkujących jest to absolutne must have.

Jakub | 2011-09-21
Przeczytana: wrzesień 2011

Dobra książka dla osób zaczynających swoją przygodę z fotografią cyfrową. Napisana jest bardzo przystępnym językiem, opatrzona niejednym zachwycającym zdjęciem. Lektura szybka i przyjemna. Rozczarował mnie tylko brak większego zbioru praktycznych przykładów. Np. jak ustawiać aparat w scenerii ogniska późnym wieczorem. Rozumiem, że autor uczy nas podstaw, byśmy sami wyciągali z nich wnioski i zdobywali doświadczenie metodą prób i błędów. Niemniej po "ABC" w tytule, czyli de facto skierowaniu podręcznika do absolutnych laików, oczekiwałem nieco więcej życiowych wskazówek. Niespójny z resztą książki wydał mi się ostatni rozdział poświęcony Adobe. Dlaczego akurat Photoshop, a nie jakiś tańszy program, bardziej dostępny? Podsumowując: idealnie nie jest, ale zakupu nie żąłuję. Dowiedziałem się tego i owego, a dodatkowo książeczkę nabyłem za - uwaga - 10 zł :-) Promocja w Empiku.

Elevina | 2011-09-20
Przeczytana: 14 września 2011

Ciekawie i przystępnie napisana książka. Przydatna każdemu początkującemu fotografowi.

atram | 2016-12-03
Zora | 2016-03-12