Jak powstawała Polska

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka wiedzy historycznej. Historia Polski". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wiedza Powszechna
historia
Wilczek

Nauka próbuje odpowiadać na pytania, które z dawien dawna były domeną legend. Co się działo na ziemiach naszego kraju przed Mieszkiem I? Jak doszło do tego, że powstała Polska? Ile jest prawdy w starych legendach o początkach państwa Piastów? Autor nie tylko dokonuje rekonstrukcji zamierzchłych dziejów Polski, ale również pokazuje Czytelnikowi, jak za pomocą różnorodnych metod można ze skąpych materiałów źródłowych odtworzyć najdawniejszą historię naszych ziem.

Jarosław Wróbel | 2016-12-03
Przeczytana: 18 września 2016

Książka, która jak sam tytuł głosi stara się rzucić trochę światła na „legendę powstania Polski”. Pisana jest w „przededniu” 1000-lecia Państwa Polskiego. Wiele z tez autora zwyczajnie nie się zdezaktualizowało, wnikliwy czytelnik zauważy również, że wykład ma udowodnić słowiańskość dzisiejszych ziem polskich od zarania dziejów. Każdy kto chce poznać historię kraju powinien wcześniej czy później zajrzeć do tej pozycji, wymaga ona jednak ostrożność i krytycznego podejścia do zagadnienia.

rybka | 2016-01-28
| 2015-08-21