Postscriptum

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria dżinsowa". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wojciech Pogonowski
83-85094-02-4
Stachura, inedita
Wilczek

Książka ta w części początkowej zawiera garść nigdzie dotychczas nie publikowanych utworów Edwarda Stachury. Tytuł "Postscriptum" pochodzi ode nie, okładka zaś w sposób wyraźny nawiązuje do szaty graficznej "Czytelnikowskiej" edycji dzieł poety. Pragnę zatem wyjaśnić, jak inedita Stachury trafiły na moje biurko oraz dlaczego posiłkuję się właśnie dżinsowym projektem Jacka Przybyszewskiego, gdzie indziej wykorzystanym. (...)
Obok ineditów zamieszczam najbardziej wstrząsający utwór Edwarda Stachury "Pogodzić się ze światem". Ogrom cierpienia, uderzający z każdej zapisanej tam stronicy, wyróżnia to dzieło nie tylko w dorobku pisarskim Stachury, ale stanowi zjawisko wyjątkowe i niepowtarzalne w całej powojennej literaturze polskiej. [Wojciech Pogonowski]

Kali | 2015-07-19
Przeczytana: 18 lipca 2015

Opowiadanie "Wylewy niespodziewane", co trwało może góra pięć stron, a porywało jak nigdy, samo w sobie zasłużyło na maksa. Choć... gdy się dłużej zastanowić to "Głuchoniemy" również mnie w sobie rozkochał.
Bywało wylewnie, bywało "dostatecznie" (nie lakonicznie, ale też nie bardzo rozwlekle i filozoficznie, jak u Stachury bywa). Smutno raczej nie - prawdziwa lektura ku pokrzepieniu serc, nie żadne tam "Pantadeusze" czy "Krzyżaki"!

Jadzia | 2010-10-21
Przeczytana: październik 2010

nie mozna chyba powiedziec,że 'dobrze się czyta' bo to nie o to chodzi. co nie zmienia faktu,że przeczytać trzeba, warto!. czysta esencja. cierpienie, próby pogodzenia się ze światem, z samym sobą.. polecam!

Karolina | 2010-08-16
Piotrek05 | 2016-10-18