Życie skrojone na miarę - t. 1

Wydawnictwo: Bliskie
978-83-925602-4-1
Evelline

Kiedy poznajemy głównego bohatera powieści, Piotra Kowalskiego, ma 3 lata. Siedzi na blacie maszyny krawieckiej i ogląda narysowane przez ojca piękne, rozpędzone konie. Jest szczęśliwym dzieckiem. Czytając ostatnią stronę pierwszego tomu książki Życie skrojone na miarę, widzimy Piotra - dojrzałego mężczyznę, który uświadamia sobie, że jego małżeństwo jest pomyłką. Te dwa odległe od siebie o 30 lat wydarzenia wypełnia świetnie opowiedziana historia o miłości i nienawiści, o marzeniach, zawodowych ambicjach, klęskach i sukcesach. Książka Janusza "Krawca" Wiśniewskiego to także opowieść o losach człowieka wpisanych w historię Polski, w procesy zmian społecznych i kulturowych, widzianych z perspektywy właściciela małego, z upływem czasu coraz większego, zakładu krawieckiego.

Anna | 2014-03-26
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Po przeczytaniu pierwszej części czuję niedosyt i chcę więcej!
Powojenne życie Piotrka. Jego młodość, miłości, pasja...
Wszystko zgrabnie napisane. Śmiałam się czasami i choć trochę zrozumiałam, jak wyglądało wtedy życie.
Bardzo polubiłam Piotra, który żył pasją, szukał miłości i mimo wszystko wiedział, kim chce być w życiu.
Nic w tej książce nie było bajeczne.
Życie pełne uśmiechów, radości, wzlotów i upadków. Życie pełne uniesień miłosnych. Życie smarkacza i dorosłego faceta.
Rodzina, dom i nieporozumienia. A wśród tego pasja do krawiectwa.
Nauczyłam się z tej książki tego, że nie wszystko jest idealne. Nie zawsze jest jak w bajce. Czasami ktoś umiera, czasami najbliższa osoba nas zdradza, czasami wszystko się sypie.

Marzenia | 2013-11-22

Dobra, lekko i z zaciekawieniem się czyta. Czas młodości, dorastania widziany oczami mężczyzny, dla mnie ciekawe.

| 2010-09-20
Przeczytana: 20 września 2010

Ciekawa, dobrze się czyta, ale momentami jest bardzo dosadna, wręcz brutalna, taka nieoszlifowana.

Tilia | 2011-11-15
Przeczytana: 17 czerwca 2011

Świetnie napisana powieść obyczajowa, czyta się z lekkością do ostatniej strony i dobrze, że jest drugi tom, którego nie mogłam się doczekać

Magdalena Faszcza | 2012-02-03

Bardzo fajna książka,polecam.Mój dobry znajomy pracuje u p.Wiśniewskiego,a książkę mam z autografem:)

Asia | 2012-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2012