Niezwyciężona Armada

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Związków Zawodowych
83-202-0729-0
wojna, anglia, hiszpania, misja
historyczna

Akcja książki toczy się w Anglii podczas wojny angielsko - hiszpańskiej. Pewien ksiądz zostaje wysłany z Rzymu do Polski gdzie ma odwiedzić zakonnika, który kiedyś był w Anglii. Ma on przekazać mu niezbędne informacje o tym kraju. W tym samym czasie, w Anglii panują prześladowania wyznawców wiary rzymsko- katolickiej. Ksiądz ten po zasięgnięciu opinii wyrusza drogą okrężną na wyspy, pod...

Ksiądz ten po zasięgnięciu opinii wyrusza drogą okrężną na wyspy, pod przykryciem nocy i na statku piratów. W Anglii zrozumiał że Rzym myli się co do swoich założeń iż papiści zbuntują się przeciwko królowej tylko gdy będą mieli okazję. Na dworze powstają liczne plany na skuteczne stawienie oporu Armadzie (są to okręty - flota) Hiszpańskiej. Okazuje się że część papistów staje w obronie wysp a inni pozostają bierni. Anglia zbudowała większa ilość okrętów niż Hiszpania lecz mniejszych jednostek, toczy się wojna na wodzie. Anglia ku zdziwieniu świata rozgramia do tej pory niezwyciężoną armadę hiszpańską.

Jolanta1967 | 2016-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2016