Płynne życie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Liquid Life
978-83-08-03983-0
Cebula

Błyskotliwie napisana książka Zygmunta Baumana. Autor na nowo próbuje opisać współczesny świat przy pomocy zaproponowanej wcześniej kategorii "płynnej nowoczesności". Pisze o życiu w płynnym nowoczesnym świecie, po którym poruszamy się jak po ruchomych piaskach. Książka ukazała się w Anglii w roku 2005 (Liquid Life). Nakładem Wydawnictwa Literackiego ukazały się dotąd 4 książki Zygmunta...

Błyskotliwie napisana książka Zygmunta Baumana.

Autor na nowo próbuje opisać współczesny świat przy pomocy zaproponowanej wcześniej kategorii "płynnej nowoczesności". Pisze o życiu w płynnym nowoczesnym świecie, po którym poruszamy się jak po ruchomych piaskach. Książka ukazała się w Anglii w roku 2005 (Liquid Life). Nakładem Wydawnictwa Literackiego ukazały się dotąd 4 książki Zygmunta Baumana: "Płynna nowoczesność", "Razem osobno", "Europa - niedokończona przygoda", "Życie na przemiał".

aggusia27 | 2014-02-26
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 26 lutego 2014

Jestem socjologiem - jestem pesymistą. Smutna prawda o świecie w którym żyjemy przekazana przez wybitnego badacza rzeczywistości działa trochę depresyjnie. Jeśli nie chcesz wiedzieć jakie mechanizmy rządzą naszym światem i ignorować wszechobecność konsumpcjonizmu nie czytaj tej książki. Jeśli jednak masz ochotę otworzyć oczy czas poświęcony na lektur "Płynnego życia" nie będzie stracony.

HWalczyński | 2016-06-30
wooooho | 2016-05-27