Oskar w laboratorium

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
Oscar en el laboratorio
literatura hiszpańska
Wilczek

Niewiarygodne, ale prawdziwe przygody Oskara i jego przyjaciół: profesora Kerguelena, jego dwóch synów Luca i Patryka oraz dziewczynki Simony

chrispu | 2014-04-19

Dziecięco - młodzieżowa powieść przygodowo - kryminalna z chemią w tle, napisana w latach siedemdziesiątych XX wieku, która wg.mnie, pomimo upływu czasu broni się całkiem dobrze. Ma taki dziwny, wciągający klimat "zagraniczności" i czytając ją ma się wrażenie, że ogląda się film "z efektami specjalnymi". Dosyć dynamiczna akcja (z kilkoma zaskakującymi jej zwrotami) tej, ocierającej się o fantastykę i niedorzeczności powieści (np. pigułki które dodają lub odejmują lat i inne mikstury)dzieje się na terenie Hiszpanii i Francji. Jest tu kilkanaście kapitalnie pokazanych postaci, zarówno dziecięco - młodzieżowych (obojga płci) jak i ze świata dorosłych oraz dodatkowo jeden tygrys. Jak dla mnie jest to świetna, sympatyczna wakacyjna lektura, dla osób lubiących zagadki kryminalno - detektywistyczne, utrzymana w lekkim, miejscami humorystycznym klimacie.

Olaf | 2013-07-19

Mile wspominam tę książkę choć nie wiele z niej pamiętam. Dostałem ją w prezencie od swojej mamy jako młody chłopak. Podarowała mi ją ze względu na to iż była to jej ulubiona książka w młodym wieku. Polecam młodszym czytelnikom.

jamczyk | 2016-01-04
Przeczytana: 1978 rok