Utwór muzyczny jako środek dydaktyczny na lekcji języka polskiego

Wydawnictwo: Novae Res
978-83-7722-051-1
kultura, literatura
Kamila

Badania przydatności środka dydaktycznego, jakim jest utwór muzyczny na lekcji języka polskiego są tak naprawdę dopiero w fazie początkowej. Oprócz kilkunastu teoretycznych artykułów nie ma żadnej pracy zawierającej faktyczne dowody i dane liczbowe, które pozwoliłyby odpowiedzieć na pytanie, czy muzyka na zajęciach z literatury jest rzeczywiście przydatna, czy niesie ze sobą korzyści w procesie nauczania – uczenia się.

Książka podejmuje tematykę zastosowania utworu muzycznego na lekcji języka polskiego. Adresowana jest do nauczycieli polonistów szukających form, które mogą urozmaicić zajęcia oraz pozwolą na lepszy kontakt z młodzieżą.

Mateusz | 2014-07-26

Głupio opiniować własną książkę, ale chciałem tylko napisać, że kilka przedstawionych problemów dzisiaj "ugryzłbym" inaczej (może nie diametralnie inaczej, ale jednak). :)

Justyna | 2013-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2013