Okładka książki Lawendowa magia

andre norton, fantastyka, magia
typ
papier
yokopoko
6.33 (46 ocen i 5 opinii)

Opis książki

"Lawendowa magia" Andre Norton to przepięknie napisana opowieść o przygodach i czarach, która zachwyci czytelnika w każdym wieku. Troje dzieci z wielkiego miasta przeprowadza się do prowincjonalnego Dimsdale, gdzie odnajdują czarowny świat dobrych i złych mocy, tajemniczych przepowiedni i potężnej magii. Jest to klasyczna historia opowiadana przez jedną z najwybitniejszych amerykańskich autorek sc...

Troje dzieci z wielkiego miasta przeprowadza się do prowincjonalnego Dimsdale, gdzie odnajdują czarowny świat dobrych i złych mocy, tajemniczych przepowiedni i potężnej magii. Jest to klasyczna historia opowiadana przez jedną z najwybitniejszych amerykańskich autorek science fiction i fantasy.

Gdzie kupić?

Opinie czytelników
yokopoko | 2010-08-11
Na półkach: Andre Norton, Przeczytane
Przeczytana: 10 sierpnia 2010

Sympatyczna, ciepła opowieść, pełna magii i oczywiście ze szczęśliwym zakończeniem. :) Króciutka, ale nie ma przez to niepotrzebnych dłużyzn, czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie.

Apolonia | 2014-08-07

Jedna z ukochanych książek mojego dzieciństwa. Lekka, ciepła opowieść o magii. Do tej pory dzieki tej książce jestem zakochana w lawendzie, a w szafie wiszą goździkowe pachnące kule :)

Jula | 2014-03-15
Przeczytana: 15 marca 2014

Przyjemna opowieść na poprawienie humoru i chwilę ucieczki od szarej rzeczywistości.

MaiTakeru | 2011-05-28

Bardzo przyjemna lektura w starym, dobrym stylu. Polecam. :)

dorota_eulalja | 2010-11-30

Bardzo lubię. Przeczytałam kilka razy.

Karol | 2014-06-29

103. rocznica
  • Katarzyna Berenika Miszczuk
    26. rocznica
    urodzin
    - Latanie... jest jak pierwsza miłość. Jak zakochanie. Nie umiałem znaleźć porównania, dopóki cię nie spotkałem.
  • Stefan Darda
    42. rocznica
    urodzin
    W towarzystwie przyjaciela nie istnieje coś takiego jak niezręczna cisza.
  • Stefania Grodzieńska
    100. rocznica
    urodzin
    I wszystko byłoby pięknie, gdybym nie zauważyła skrzywienia na twarzach moich czytelników. Zdaje się, że Wam się to opowiadanie nie podoba... A, przepraszam, co Państwo w tej chwili robią? Przepraszam za wyrażenie, byczą się Państwo, tak? Opowiadania satyryczne się czyta, tak? Znamy takich, co mają... pokaż więcej
  • Walter Kirn
    52. rocznica
    urodzin
    Szybkie przyjaźnie to nie jedyne, jakie zawieram, ale najlepsze. Bo ci ludzie znają życie dużo lepiej niż moi bliscy.
  • Frederik Pohl
    1. rocznica
    śmierci
    może dojrzałość polega na tym, że chce się tego, czego się samemu chce, a nie tego, co inni ci każą chcieć
  • Stanisław Grochowiak
    38. rocznica
    śmierci
    Wolność dla wszystkich. Giniemy za wolność. Najwyższą wartość człowieka jest wolność.Chyba tylko wrodzone poczucie złego smaku pozwoliło ludzkości na aż tak natrętne nadużywanie nic nie znaczącego liczmanu. Dodajmy do tego, że w imię tejśce wolności, owszem, więziono, gilotynowano i brano w jasyr ca... pokaż więcej
  • Viktor E. Frankl
    17. rocznica
    śmierci
    To, że jako istoty ludzkie jesteśmy wyjątkowi i jedyni w swoim rodzaju, wyróżnia nas spośród innych, nadając sens naszej egzystencji i wpływając w jednakowy sposób na naszą pracę twórczą, jak i na naszą zdolność do miłości. Kiedy uświadomimy sobie, że nie da się zastąpić jednego człowieka drugim, ro... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku