Okładka książki Lawendowa magia

andre norton, fantastyka, magia
typ
papier
yokopoko
6,32 (50 ocen i 5 opinii)

Opis książki

"Lawendowa magia" Andre Norton to przepięknie napisana opowieść o przygodach i czarach, która zachwyci czytelnika w każdym wieku. Troje dzieci z wielkiego miasta przeprowadza się do prowincjonalnego Dimsdale, gdzie odnajdują czarowny świat dobrych i złych mocy, tajemniczych przepowiedni i potężnej magii. Jest to klasyczna historia opowiadana przez jedną z najwybitniejszych amerykańskich...

Troje dzieci z wielkiego miasta przeprowadza się do prowincjonalnego Dimsdale, gdzie odnajdują czarowny świat dobrych i złych mocy, tajemniczych przepowiedni i potężnej magii. Jest to klasyczna historia opowiadana przez jedną z najwybitniejszych amerykańskich autorek science fiction i fantasy.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
yokopoko | 2010-08-11
Na półkach: Andre Norton, Przeczytane
Przeczytana: 10 sierpnia 2010

Sympatyczna, ciepła opowieść, pełna magii i oczywiście ze szczęśliwym zakończeniem. :) Króciutka, ale nie ma przez to niepotrzebnych dłużyzn, czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie.

Apolonia | 2014-08-07

Jedna z ukochanych książek mojego dzieciństwa. Lekka, ciepła opowieść o magii. Do tej pory dzieki tej książce jestem zakochana w lawendzie, a w szafie wiszą goździkowe pachnące kule :)

Jula | 2014-03-15
Przeczytana: 15 marca 2014

Przyjemna opowieść na poprawienie humoru i chwilę ucieczki od szarej rzeczywistości.

MaiTakeru | 2011-05-28

Bardzo przyjemna lektura w starym, dobrym stylu. Polecam. :)

dorota_eulalja | 2010-11-30

Bardzo lubię. Przeczytałam kilka razy.

niewidzialne_miasta | 2014-12-11

Kalendarium literackie
  • John Steinbeck
    113. rocznica
    urodzin
    Książki - to na nic się nie zda. Człowiek musi mieć kogoś... kogoś bliskiego. Wszystko jedno kogo, byle to był ktoś bliski
  • Lisa McMann
    47. rocznica
    urodzin
    Gość, który sam przyznaje, że jest palantem, zasługuje na wybaczenie.
  • Aleksander Minkowski
    82. rocznica
    urodzin
    Kobieta, która kocha, zostawia wszystko i idzie za swoim mężczyzną
  • Irwin Shaw
    102. rocznica
    urodzin
    Ludzie pozwalają by rany jątrzyły się przez lata, z wiekiem stają się neurotyczni, mają złą passę i szukają kogoś, komu mogliby przypisać winę (...)
  • Patrick Carman
    49. rocznica
    urodzin
    Myślę, że małe dziewczynki są o wiele sprytniejsze od małych chłopców.
  • Stuart MacBride
    46. rocznica
    urodzin
    Była nawet niepełna tarcza księżyca. W jego bladej poświacie tworzyły się cienie między ubłoconymi terenówkami. Logan niemal spodziewał się zobaczyć czarownicę na miotle przelatującą na tle ospowatej twarzy księżyca. Ale jego matka była zapewne bardzo daleko.
  • Michael Baigent
    67. rocznica
  • Pablo De Santis
    52. rocznica
    urodzin
    Miałem w życiu tylko jedną metodę - niestałość - i tylko jedną pasję - roztargnienie.
  • Jørn Lier Horst
    45. rocznica
    urodzin
    To chyba najstraszniejszy rodzaj samotności (…) Nie być obecnym nawet w myślach choćby jednej osoby na świecie.
  • Derren Brown
    44. rocznica
    urodzin
    Każdy ma pełne prawo zadecydować, że bezstronny i opierający się na faktach dowód go nie interesuje i że woli opierać się na osobistych doznaniach albo niekwestionowanych autorytetach, które uważa za prawdziwe. Może z zadowoleniem podążać taką drogą, dopóki nie zapragnie, aby potraktowano go poważni... pokaż więcej
  • Teofil Lenartowicz
    193. rocznica
  • Jalu Kurek
    111. rocznica
    urodzin
    Jak żałosna królowa idąca na gilotynę prowadzę moje wspomnienia na ścięcie.
  • Daniel Olbrychski
    70. rocznica
  • Lawrence Durrell
    103. rocznica
    urodzin
    Spójrz w głąb siebie i sprawdź, kim jesteś, odtwórz to, co widzisz, albo wypraw się z krucjatą przeciw samemu sobie. - L. Durrell
  • Maria Kownacka
    33. rocznica
  • Władimir Odojewski
    146. rocznica
  • Horacy
    2022. rocznica
    śmierci
    Początkiem i źródłem dobrego pisania jest mądrość
  • Konrad Lorenz
    26. rocznica
    śmierci
    Pod jednym bowiem określonym względem pies jest podobniejszy do człowieka niż najmądrzejsze małpy: jest tak jak człowiek istotą zdomestyfikowaną i tak samo jak człowiek zawdzięcza domestyfikacji dwie zasadnicze właściwości: po pierwsze- uwolnienie się od schematów zachowania instynktownego, co otwor... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku