Okładka książki Lawendowa magia

papier
yokopoko
6,3 (47 ocen i 5 opinii)

Opis książki

"Lawendowa magia" Andre Norton to przepięknie napisana opowieść o przygodach i czarach, która zachwyci czytelnika w każdym wieku. Troje dzieci z wielkiego miasta przeprowadza się do prowincjonalnego Dimsdale, gdzie odnajdują czarowny świat dobrych i złych mocy, tajemniczych przepowiedni i potężnej magii. Jest to klasyczna historia opowiadana przez jedną z najwybitniejszych amerykańskich autorek sc...

Troje dzieci z wielkiego miasta przeprowadza się do prowincjonalnego Dimsdale, gdzie odnajdują czarowny świat dobrych i złych mocy, tajemniczych przepowiedni i potężnej magii. Jest to klasyczna historia opowiadana przez jedną z najwybitniejszych amerykańskich autorek science fiction i fantasy.

Gdzie kupić?

Opinie czytelników
yokopoko | 2010-08-11
Na półkach: Andre Norton, Przeczytane
Przeczytana: 10 sierpnia 2010

Sympatyczna, ciepła opowieść, pełna magii i oczywiście ze szczęśliwym zakończeniem. :) Króciutka, ale nie ma przez to niepotrzebnych dłużyzn, czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie.

Apolonia | 2014-08-07

Jedna z ukochanych książek mojego dzieciństwa. Lekka, ciepła opowieść o magii. Do tej pory dzieki tej książce jestem zakochana w lawendzie, a w szafie wiszą goździkowe pachnące kule :)

Jula | 2014-03-15
Przeczytana: 15 marca 2014

Przyjemna opowieść na poprawienie humoru i chwilę ucieczki od szarej rzeczywistości.

MaiTakeru | 2011-05-28

Bardzo przyjemna lektura w starym, dobrym stylu. Polecam. :)

dorota_eulalja | 2010-11-30

Bardzo lubię. Przeczytałam kilka razy.

Karol | 2014-06-29

62. rocznica
  • Jan Nowak-Jeziorański
    100. rocznica
    urodzin
    Włócząc się natknęliśmy się na ruiny wspaniałego rokokowego pałacyku. Pod nogami walały się porozrzucane w dramatycznych pozach resztki porozbijanych rzeźb, główek aniołków, pozostałości wspaniałych ornamentacji i stiuków, kawałki złoconych ram i kosztownych boazerii. Nagle chwytam samego siebie na... pokaż więcej
  • Joanna Jodełka
    41. rocznica
    urodzin
    Popękanej duszy nie zalepi się pozorami, nie udekoruje gadżetami jak choinki, żeby była kolorowa kolorami, żeby świeciła światełkami, żeby nie było widać, jak powoli zdycha w przyjemnej atmosferze.
  • Graham Greene
    110. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy uświadomił sobie ból, nieunikniony we wszystkich stosunkach między ludźmi – ból, który się cierpi, i ból, który się zadaje. Jacy jesteśmy głupi, że się boimy samotności.
  • Marc Spitz
    45. rocznica
  • John Ronald Reuel Tolkien
    41. rocznica
    śmierci
    Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.
  • Józef Wolski
    6. rocznica
  • Tom Clancy
    1. rocznica
    śmierci
    Mądry człowiek zna swoje miejsce. A odważny wykorzystuje nadarzające się okazje.
  • Marek Edelman
    5. rocznica
    śmierci
    Bo obojętność w pewnym momencie jest tym samym co morderstwo, zabójstwo. Jak się przyglądasz złu i odwracasz głowę albo nie pomagasz, kiedy możesz pomóc, to stajesz się współodpowiedzialny. Bo twoje odwrócenie głowy pomaga tym, którzy dopuszczają się zła.

Znajdź nas na Facebooku