Lawendowa magia

andre norton, fantastyka, magia
typ
papier
yokopoko
6,32 (50 ocen i 5 opinii)

Opis książki

"Lawendowa magia" Andre Norton to przepięknie napisana opowieść o przygodach i czarach, która zachwyci czytelnika w każdym wieku. Troje dzieci z wielkiego miasta przeprowadza się do prowincjonalnego Dimsdale, gdzie odnajdują czarowny świat dobrych i złych mocy, tajemniczych przepowiedni i potężnej magii. Jest to klasyczna historia opowiadana przez jedną z najwybitniejszych amerykańskich...

Troje dzieci z wielkiego miasta przeprowadza się do prowincjonalnego Dimsdale, gdzie odnajdują czarowny świat dobrych i złych mocy, tajemniczych przepowiedni i potężnej magii. Jest to klasyczna historia opowiadana przez jedną z najwybitniejszych amerykańskich autorek science fiction i fantasy.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
yokopoko | 2010-08-11
Na półkach: Andre Norton, Przeczytane
Przeczytana: 10 sierpnia 2010

Sympatyczna, ciepła opowieść, pełna magii i oczywiście ze szczęśliwym zakończeniem. :) Króciutka, ale nie ma przez to niepotrzebnych dłużyzn, czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie.

Apolonia | 2014-08-07

Jedna z ukochanych książek mojego dzieciństwa. Lekka, ciepła opowieść o magii. Do tej pory dzieki tej książce jestem zakochana w lawendzie, a w szafie wiszą goździkowe pachnące kule :)

Jula | 2014-03-15
Przeczytana: 15 marca 2014

Przyjemna opowieść na poprawienie humoru i chwilę ucieczki od szarej rzeczywistości.

MaiTakeru | 2011-05-28

Bardzo przyjemna lektura w starym, dobrym stylu. Polecam. :)

dorota_eulalja | 2010-11-30

Bardzo lubię. Przeczytałam kilka razy.

niewidzialne_miasta | 2014-12-11

Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Maria Konopnicka
    173. rocznica
    urodzin
    Ja lubię słyszeć mądre słowo! Mądre słowo to jest jak ojciec i jak matka człowiekowi. Nu, ja za mądre słowo to bym milę drogi szedł.
  • Mitch Albom
    57. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie jest za późno ani za wcześnie. Jest dokładnie wtedy, kiedy trzeba
  • Max Brooks
    43. rocznica
    urodzin
    Tak, to były kłamstwa, ale czasem kłamstwo nie jest złe. To znaczy, kłamstwo samo w sobie nie jest ani złe, ani dobre. Jest jak ogień: może ogrzać, ale może spalić - zależy od sposobu użycia.
  • Jerzy Bralczyk
    68. rocznica
    urodzin
    Bralczyk: Tak jak weekend, wciąż pisany po angielsku. To podobno jest słowo, które najdłużej czeka na spolszczenie. I nie doczeka się. Bo wyraźnie narusza reguły: w polszczyźnie po "ł" nie występuje "-i'. "Łikendu" nie będzie. Markowski: Występuje, występuje. W wyrazie "półinteligent"... pokaż więcej
  • Anja Snellman
    61. rocznica
    urodzin
    Mamo, posłuchaj, czasem oswojone ptaki zaczynają wariować. Obijają się o szyby, strącają pranie ze sznura, wlatują w cierniste krzewy, aż fruwa pierze. Po tych wybuchach nastaje zupełna cisza. W końcu ostatnie piórko spływa spokojnie na ziemię. Słychać, jak trawa rośnie. A potem życie toczy się dale... pokaż więcej
  • Agnieszka Chylińska
    39. rocznica
  • Martin Pollack
    71. rocznica
    urodzin
    Dlaczego to zawsze intelektualiści dają się okpić takim oszustom, podczas gdy umięśnieni półanalfabeci wydają się arcyodporni na problemy nowej epoki?
  • Sean Williams
    48. rocznica
    urodzin
    Ludzi można zastąpić. Sekund nie.
  • Mark Buckingham
    49. rocznica
  • James Blish
    94. rocznica
  • Karlheinz Deschner
    91. rocznica
    urodzin
    Od czasów Konstantyna cechami, po których rozpoznaje się ten Kościół, są obłuda i przemoc; codzienną praktyką tej religii stała się masowa zagłada. Surowo zakazywano zabijania pojedynczych osób, ale uśmiercanie tysięcy ludzi było dziełem miłym Bogu. To nie obłęd, to jest chrześcijaństwo.
  • Nora Szczepańska
    101. rocznica
  • Henrik Ibsen
    109. rocznica
    śmierci
    Odbierając przeciętnemu człowiekowi życiowe kłamstwo, odbiera mu pan równocześnie szczęście.
  • Cyprian Kamil Norwid
    132. rocznica
    śmierci
    Jękły głuche kamienie. Ideał sięgnął bruku.
  • Tony Halik
    17. rocznica
    śmierci
    Jeszcze raz mogłem się przekonać, że jednak kobiety mają zawsze rację. Pozorny kaprys mojej żony uratował życie dwóm ludziom!

Znajdź nas na Facebooku