Szatańskie igrzysko: historia Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN)

Wydawnictwo: Nortom
978-83-89684-29-5
historyczna

"Szatańskie igrzysko" to ostatnia praca zmarłego w 2007 roku prof. dr hab. Edwarda Prusa. Autor ukazał w niej w szerokim kontekście historycznym działalność Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN). Książka przedstawia dzieje ukraińskiego skrajnego nacjonalizmu, zbrodnicze założenia ideologii i programu oraz całkowitą zbieżność tego programu z wykładnią zawartą w "Mein Kampf" Adolfa Hitlera. Bezpośrednią inspirację utworzenia OUN stanowiła nacjonalistyczna doktryna Dmytro Doncowa, który opracował ją w oparciu o nacjonalistyczne publikacje włoskie i niemieckie.

EWE | 2011-02-12